reklama

Neničte si vlasy: Jak a čím je správně česat?

Možná ještě důležitější než vlasové přípravky je způsob, jakým vlasy češete, a hřeben, který při tom používáte.

Foto: Krása.cz

http://najisto.centrum.cz/tag/kartace/Abyste měla krásné a lesklé vlasy, nestačí používat pouze ty nejkvalitnější stylingové a pečující přípravky. Možná ještě důležitější je způsob, jakým vlasy češete, a hřeben, který při tom používáte.

Opravdu je to tak, i taková zdánlivá maličkost jako je správné rozčesávání dokáže ovlivnit finální vzhled vlasů mnohem více, než byste možná čekala. Poradíme vám několik fíglů, díky kterým bude vaše hříva ještě krásnější, ať už máte dlouhé, krátké nebo jemné vlasy.

"Ať už máte vlasy jakékoli, nikdy je nečesejte od kořínků dolů, ale nejprve vždy rozčesejte konečky a postupujte směrem nahoru," popisuje jedna z nejznámějších českých kadeřnic Petra Měchurová, jakou nejčastější chybu ženy při rozčesávání dělají.

Husté vlasy?

Pokud vám příroda nadělila husté dlouhé vlasy, je vhodné používat ploché rovné kartáče, ideálně dřevěné, které vlasy nelámou a neelektrizují tak jako plastové. Chcete-li mít hladké a rovné vlasy, použijte tento hřeben i při foukání. "Na trhu jsou také k dostání speciální hřebeny vybavené technologií Iontec. Ty vlasy během česání uhlazují a dodávají jim lesk," říká Iveta Slavíková z internetového obchodu Krása.cz.

Zacuchané vlasy?

Na rozčesání hodně zacuchaných vlasů je ideální speciální kartáč Tangle Teezer, který je snadno a rychle rozčeše, aniž by vás to příliš bolelo a tahalo, a díky tomu je skvělý i pro děti. Hodí se i na rozčesávání mokrých vlasů.

Mastné vlasy?

Mastí se vám často vlasy? Pořiďte si hřeben s kančími štětinami, které dokáží odvádět přebytečný maz a pomáhají proti třepení konečků. Připravte se však na to, že první dva nebo tři týdny mohou vlasy trochu elektrizovat - chvíli trvá, než si na kančí štětiny zvyknou. Poté se ale budou už jen krásně lesknout, protože tyto štětiny zacelují vlasovou kutikulu. Hřebeny s ostrými štětinami a hroty vám mohou poškodit vlasovou pokožku a způsobit lupy. "Dlouhé vlasy by se měly česat třikrát denně cca 2 minuty. Častější česání může způsobit jejich rychlejší maštění," upozorňuje Iveta Slavíková.

Produkty na fotografii:

Kartáč, TANGLE TEEZER, 220 Kč; růžový dřevěný kartáč v cestovní velikosti s bodlinkami z habru, TEK, 499 Kč; dřevěný kartáč s kančími štětinami, TEK, 1190 Kč; kulatý ionizační kartáč, READY, 359 Kč; tupírovací kartáč s kančími štětinami, MONROE, 275 Kč; růžový dřevěný hřeben s širokými zuby, TEK, 299 Kč. Prodává krása.cz nebo profimed.cz.  

Kudrnaté vlasy?

Máte-li dlouhé kudrnaté vlasy, jasnou volbou by pro vás měl být dřevěný hřeben s velkými mezerami. "Máte-li vlasy vlnité, je nejlepší rozčesávat je, dokud jsou ještě vlhké. Pokud je rozčesáváte za sucha, mohou začít krepatět a vlny nebudou prokreslené," radí Petra Měchurová. Abyste zachovala drobné kudrlinky, můžete vlasy pročesávat klidně jen prsty.

Jemné vlasy?

Jemným vlasům dodáte více objemu tupírovacím hřebenem. S tím ale opatrně, ať vlasy nevypadají jako cukrová vata. Tupírujte pouze spodní část vlasů. Pokud si vlasy při česání přehodíte dopředu, získají větší objem a dobře se vám prokrví pokožka.

Krátké vlasy?

Krátké vlasy je lepší česat dřevěnými hřebeny než štětinovými kartáči.

Ať už používáte jakékoli hřebeny, měla byste je často mýt, protože se na nich při každém česání usazují nečistoty. Štětinové kartáče nemyjte v čistících saponátech, ale používejte klasické šampóny nebo mýdla s neutrálním pH. Kartáč potom nechejte volně uschnout v pokojové teplotě, nikdy ho nepokládejte na topení.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Liposukce je přežitek: 3 lepší způsoby rychlého hubnutí

Domácí masky pro suché vlasy: Ingredience z lednice!

Ženy tvoří třetinu českých alkoholiků. Přiznejme si to

Evropské dotace půjdou na vědu a moderní technologie | Video: Petr Šoukal
reklama
reklama
reklama