reklama

Vousy, knír, plnovous: Vážně jsou takhle muži sexy?

Už jste si určitě také všimli, že čím dál více mužů si nechává narůst vousy nebo knír. Vážně jim to ale sluší?

Foto: Isifa/Thinkstock

Už jste si určitě také všimli, že čím dál více mužů si nechává narůst vousy. A rozhodně to není jen knír v rámci charitativní akce Movember. Prospívá ale tenhle trend mužským tvářím, nebo je to spíš naopak?

Odpověď samozřejmě není jednoznačná. Jistě jsou muži, kteří s vousy vypadají dobře, ale nevypadali by bez nich líp? A je v pořádku, že díky tomuhle trendu na ulici vypadají všichni stejně? Vždyť kolikrát se vám už stalo, že jste si myslela, že vidíte někoho známého, ale on to nakonec byl někdo jiný, ale vypadal kvůli plnovousu úplně stejně?

Knír nebrat

Schválně jsme se na tyhle týpky v hipster stylu zaměřili a zjistili jsme dvě zásadní věci: Za prvé, neexistuje člověk, kterému by slušel knír. Většina z "kníračů" vypadá jako pornoherci z NDR, a ten zbytek jako špatný herec ze staré grotesky. Nicméně v listopadu ho všem promíjíme, protože si ho (snad) nechávají narůst kvůli dobré věci, a sice akci Movember.

Za druhé: Ano, muži s vousy vypadají dobře. Jenomže někteří z nich by bez vousů vypadali mnohem lépe. Podívejte se třeba na toho na úvodní fotografii. Fešák, že? Teď si ale odmyslete plnovous. Místo něj si přimyslete hladkou tvář nebo třeba třídenní strniště. Ještě větší fešák!

Nevýrazná tvář? Neholit!

Což ale rozhodně neznamená, že by se všichni pánové měli okamžitě oholit. Naopak! Ti, kteří nemají tolik malebnou nebo zajímavou tvář jako pán na fotce, ať si klidně vousy nechají. Díky nim totiž vypadají výrazněji. Mohou také působit starší. A většinou také mužnější, a tím pádem i víc sexy.

To všechno je pro mužské sebevědomí jistě dost důležité, takže to uvítají. Rozhodně by si měli ale nejdřív ověřit, zda je to zrovna jejich případ, a neměli by podlehnout nějakému hloupému trendu. Co kdyby kvůli tomu například získali vizáž bezdomovců?

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

Jak ale pánové mají poznat, do které z těchto kategorií patří? Při pohledu do zrcadla nemusejí být objektivní, takže to není ten ideální způsob. Pokud jim tedy na vzhledu aspoň trochu záleží, budou se muset poptat žen kolem sebe na jejich názor. Ony jim jistě velmi rády poradí.

A když už, pánové, budete u toho, zeptejte se nejen na vzhled, ale také na praktičnost. Jste si jistí, že vaše partnerka se chce líbat s vašimi vousy? Že jí chlupy nevadí na její sametové tváři?

Co si o tom myslíte vy?

Jak vnímáte přibývající vousaté muže? Líbí se vám tenhle trend, anebo jste spíš proti? Sluší podle vás mužům knír anebo plnovous? Chtěli byste takového muže doma, anebo preferujete spíš hladce oholené tváře?

Podobné téma bude také námětem dnešního pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nehodlám jen uklízet a vařit. A proto jsem stále single

Psychologie na záchodě: Za zácpu může vaše povaha

Půjčila jsem nejlepší kamarádce 10 000 Kč. Chyba!

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama