reklama

Bojujte proti vráskám! 10 cviků pro dokonalý obličej

Dejte se do boje proti vráskám obličejovou gymnastikou! Naučíme vás cviky s neuvěřitelnými účinky

Foto: Thinkstock

Uvažujete o plastickém chirurgovi, krémech s kaviárem nebo botoxové kůře? Vyzkoušejte oční gymnastiku a výsledky se dostaví i bez drahé zkrašlovací procedury.

Pravidelným cvičením zpevňujeme postavu. Proč tedy tento luxus nedopřát i našemu obličeji. Bezbolestný lifting proti vráskám bez jediné koruny a ještě s minimální námahou.

Cvičit, ale jen správně

Při pohybu nám cirkuluje krev, tím se zvyšuje přísun tolik užitečného kyslíku. Začnou pracovat lymfatické žlázy a do pokožky dostáváme užitečné látky. Obličejová gymnastika napne pleť a může pomoci i lidem s částečnou paralýzou tváře.

Je velmi důležité posilovat správné skupiny svalů, jinak pleť můžeme velmi poškodit. Jednoduché vysvětlení. Je to podobné, jako když při přílišném mračení, docílíme hlubokých vrásek na čele. Stejně tak musíme být opatrní s obličejovou gymnastikou.

Úspěch můžeme čekat v případě dostatečné pravidelnosti. Měli bychom si najít pár minut každé ráno a každý večer. První výsledky bývají patrné už po dvou týdnech pětiminutového denního tréninku. Zatočte s vráskami.

10 cviků pro dokonalý obličej

Krok 1: Celý obličej nejlépe protáhneme, když vytřeštíme oči, otevřeme pusu, vyplázneme jazyk do poloviny brady a klidně u toho zařveme jako u doktora Á.

Krok 2: Našpulte rty do písmene O. Je to podobné, jako byste chtěli zpívat. Po pár vteřinách povolte a cvik opakujte desetkrát. Podobný účinek mají písmena X a Ů. Během cvičení je můžeme vystřídat. 

Krok 3: Přiložíme tři prsty k vnějšímu koutku oka a jemně táhneme kůži směrem ke spánku. Pomalu a opatrně zavíráme a otvíráme oči. Cvik provádíme desetkrát.

Krok 4: Přiložíme si ukazováčky nad obočí a tlačíme ho směrem dolů. Obočím se snažíme udělat opačný pohyb a zvedáme ho nahoru. Opakujeme pár vteřin.

Krok 5: Pro dostatečné procvičení tváří pootevřeme ústa a našpulíme rty. Snažíme se je natahovat dopředu. Pak se usmějeme nejvíc, jak to jen půjde. Vydržíme vteřinu a opět našpulíme rty. Cvik zopakujeme desetkrát.

Krok 6: Na krk a bradu zabírá maximální vyšpulení spodního rtu. V této poloze zkusíme říkat O a E. Celý cvik děláme pár vteřin, pak povolíme a opakujeme pětkrát.

Krok 7: Zhluboka se nadechneme nosem a vzduch zadržíme v ústech. Po dobu deseti vteřin ho převalujeme mezi tvářemi. Při výdechu vyšpulíme rty do velkého O. Sérii opakujeme 3x.

Krok 8: Prsty pravé ruky tlačíme zespodu k podbradku a snažíme se proti jejich tlaku otevřít ústa. Cvik opakujeme desetkrát.

Krok 9: Položíme ukazováček nad obočí a obočí vytahujeme mírně nahoru, pomalu zavíráme a otevíráme oko. Cvik nejprve zopakujeme pro druhé oko, a pak celé pětkrát.

Krok 10: Zeširoka se usmějeme a koutky rtů tlačíme směrem dolů. Na vašich ústech vznikne podkova. Snažte se ještě předsunovat bradu. Při správném provedení ucítíte lehký tah na krku. Výborný cvik proti povislé nebo dvojité bradě. Zopakujte desetkrát, kdy při jednom cviku setrvejte v napnuté poloze jen několik vteřin.

 

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama