reklama

První pomoc pro krásu: Zkuste to s hadem!

Vzhled kůže, vlasů a nehtů je velmi citlivým ukazatelem celkového zdravotního stavu člověka. Pokud vám padají vlasy nebo ztrácí  lesk, pokožka je bledá, drsná a málo pružná a nehty jsou měkké, lámou se či třepí, jistě vám chybí ta správná výživa.

Vzhled kůže, vlasů a nehtů je velmi citlivým ukazatelem celkového zdravotního stavu a výživy člověka. Pokud vám padají vlasy nebo ztrácí svůj lesk, pokožka je bledá, drsná a málo pružná a nehty jsou měkké, lámou se či třepí, zcela jistě vašemu tělu chybí ta správná výživa.
 
Pokud se domníváte, že drahá kvalitní kosmetika zmůže všechno a že nákupem krémů, pleťových vod či sér děláte pro svůj vzhled maximum, pak jste na omylu. Krásná pleť, vlasy i nehty se neobejdou bez správné výživy zevnitř.

Co potřebujeme ke kráse?

  • Křemík, železo, zinek a selen - posilují nehty a zabraňují jejich lámavosti, zlepšují proces regenerace pokožky
  • Biotin (tzv. vitamín krásy) a kyselina para-aminobenzoová - vyživuje pokožku hlavy a redukuje padání vlasů. Za úbytek vlasů jsou zodpovědné poruchy v metabolismu tuků, které jsou způsobeny nedostatkem biotinu. Biotin zabraňuje šupinatění pokožky, akné a zánětům. Kyselina para-aminobenzoová-PABA koriguje nedostatek pigmentu ve vlasech, jakož i dalších složek, jejichž nedostatek může způsobit šedivění vlasů a výskyt kožních skvrn. Tato kombinace pokožce dodává hebkost, vlasy vyživuje a chrání před škodlivým vlivem záření UV.
  • Aminokyseliny - díky budování keratinu zajištují vlasům lesk a pokožce správné napětí a mladý vzhled.
  • Přeslička rolní - vrací pokožce pružnost a hebkost, posiluje také strukturu vlasů.
  • Mořská řasa - má vliv na produkci kolagenu, elastinu a také povzbuzuje proces regenerace pokožky.
  • Heřmánek je velmi oblíbená bylina s více než stovkou léčivých účinků. Jeho
    čistící složky jsou velmi šetrné k pokožce a příjemná vůně navíc uvolní smysly. Proto se velmi dobře hodí k mytí a čištění pleti.

Přípravek z vlastní krve

Využít můžete i zázračné účinky vlastní plazmy.  Metoda PRP dokáže ubrat hned několik let! „Jedná se v podstatě o „vitaminový koktejl", který se mezoterapií vpraví přímo do kůže. Tím dojde k nastartování regeneračních procesů  a zároveň se zpomalí  další proces jejího stárnutí," vysvětluje primářka dermatologie kliniky Asklepion MUDr. Hana Smutková. K omlazujícímu procesu dochází díky stimulaci kožních buněk s následnou produkcí kolagenu. což  působí jako vitaminová bomba.

Existují však i další možnosti využití obohacené plazmy. „Lze ji však také využít při faceliftech, kde po aplikaci do podkoží napomáhá regeneračním procesům a urychluje hojení kůže," říká plastický chirurg kliniky Asklepion MUDr. Peter Chovan. Pomůže ale i s tenisovým loktem, a ve formě spreje nebo tekutiny může sloužit i ke slepení a zpevnění operačních ran.

Vrásky zažene příbuzný zmije

Zkuste také hadí jed, který je teď největším hitem hollywoodských hvězd. Vyměnily jej dokonce za oblíbený botox!

Za objevem stojí  dr. Johann Wagler, který v počátku 19. století zkoumal Chřestýšovce Waglerova. Žije v jihovýchodní Asii., patří do čeledi zmijovité a je jedním z nejkrásnějším, ale zároveň nejproblémovitějším chřestýšovcem vůbec Jedna látka obsažená v jeho jedu (později pojmenovaná Waglerin-1) způsobuje ochrnutí svalstva a následnou smrt.

Tato složka se později stala předmětem zkoumání vědců ze společnosti PentaPharm ze Švýcarska. Vznikl tak záhadný SYN-AKE, který působí jako velmi slabé anestetikum. Uvolňuje obličejové svaly a tak předchází vzniku vrásek. Společnost PentaPharm dokonce v roce 2006 získala cenu Swiss Technology Award, kdy z výsledků jejich testů vyplývá že hadí produkty překonávají ostatní prostředy proti vráskám jak v účinnosti tak i bezpečnosti. Na rozdíl od botoxu umožňují přípravky s hadím jedem pohyb obličejových svalů a mimiku, ale zároveň zmenšují vrásky a paralyzují svaly, které ke vzniku vrásek vedou.

Vlasy - koruna krásy

Ještě před příchodem zimy se začíná projevovat fyziologicky dané vypadávání vlasů. Pokud trpí člověk nedostatkem vitamínu nebo nějakou chorobou, vypadávání vlasů v zimě zpravidla neustane.

Navíc díky častému střídání teplot, nedostatku slunce, většímu stresu
a v neposlední řadě díky nošení teplých pokrývek hlavy, se může rapidně zhoršit kvalita vlasů. Vlas je narušen, láme se a celkové vypadá nezdravě.

Chcete-li, aby vaše vlasy byly na plískanice připravené, začněte už nyní s jejich výživou. Důležitá je volba správné vlasové kosmetiky. 

 

 

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama