reklama

Češi vyrážejí na dny volna do evropských metropolí

Češi vyráží na dny volna stále častěji nakupovat do evropských metropolí nebo vyzkoušet Alpy

Sníh v Londýně
Sníh v Londýně | Foto: Reuters

Češi ve dnech kolem svátků vyrážejí nejčastěji do evropských metropolí, nebo jedou vyzkoušet právě začínající lyžařskou sezónu do Alp. Svátek sedmnáctého listopadu byl dalším důvodem vyrazit na krátkou dovolenou.

Jak uvedl Pavel Zigáček z Cestovní kanceláře Neckermann, Češi jezdí rádi za zábavou, nákupy nebo si jen tak prohlédnou podzimní romantickou atmosféru evropských hlavních měst. Velmi žádanými zájezdy kolem listopadového svátku byly letecké eurovíkendy do Paříže, historického Říma nebo do centra nákupů - Londýna. Mezi další oblíbenou destinací se stal rakouský Kaprun.

Nejoblíbenějším městem je stále Paříž. Kromě atmosféry láká do proslulých galerií. Do Říma jezdí čeští turisté kromě historie také za gastronomickými lahůdkami. A v pořadí oblíbenosti evropských měst na druhém místě je Londýn. Snad každý, kdo vyzkouší nákupy v tomto městě pochopí, proč se vyplatí před Vánoci zaletět právě tam: levné oblečení, potraviny a oblíbenost místních second handů, které nabízejí kvalitní sortiment za jednu libru.

Oblíbenou destinací na zimní dovolenou jsou Alpy. Stále častěji Češi vyhledávají tzv. skiopeningy, slavnostní zahájení sezóny v předních lyžařských centrech. Kromě lyžování návštěvníci zažijí pestrý doprovodný program, kde si mohou vyzkoušet novinky modelů lyží, wellness nebo různé koncerty přímo na svahu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama