reklama

Nejlepší vánoční trhy v Německu

Každoročně přináší porýnská města svým návštěvníkům kouzelnou atmosféru místních vánočních trhů. Lidé z mnoha koutů Evropy míří i letos v druhé polovině roku do této malebné německé oblasti a města se jim za to odmění úžasně voňavou vánoční atmosférou.

Foto: Žena

Každoročně přináší porýnská města svým návštěvníkům kouzelnou atmosféru místních vánočních trhů. Lidé z mnoha koutů Evropy míří i letos v druhé polovině roku do této malebné německé oblasti a města se jim za to odmění úžasně voňavou vánoční atmosférou.

Kolín nad Rýnem

21. listopadu - 23. prosince 2011

Stejně jako ostatní evropské metropole je i Kolín nad Rýnem v adventním čase připraven stylově uvítat své návštěvníky a nabídnout jim nezapomenutelné zážitky. Kromě vánoční nálady nabídnou trhy také pestrý doprovodný program: koncerty, sborové zpívání koled, divadelní představení, kouzelníky a mnoho dalšího. Největší trh, nad kterým se tyčí proslulá kolínská katedrála, uvítá návštěvníky ve více než 160 dřevěných pavilónech. Návštěvníci si mohou pochutnat na nepřeberném množství vánočního cukroví anebo obdivovat řemeslníky při ukázkách tradiční výroby.

Prohlédněte si galerii vánočních trhů ZDE

Přímo před kolínskou radnicí najdou návštěvníci rustikální vánoční trh zaměřený především na děti. Podle staré legendy je toto místo domovem „Heinzelmännchen" - skřítků, kteří jsou obzvláště šikovnými řemeslníky. Proto tady lze nalézt převážně stánky s řemeslnými výrobky a ukázkami tradičních výrobních postupů.

Nejstarší kolínský vánoční trh se nachází na Neumarktu, což je proslulá nákupní zóna v centru města. Stánky mají podobu zasněžených domečků a lze v nich nakoupit především velmi kvalitní vánoční zboží. U středověkého Hahnentoburgu se ocitnete ve světě inspirovaném pohádkami bratří Grimmů. Až šedesát stánků ve stylu pohádkových chaloupek láká zejména mladší návštěvníky. Idylickou vesnickou atmosférou se chlubí trh u parku Stadtgarten. Několik desítek stánkařů zde nabídne jak moderní oblečení a doplňky, tak tradiční rukodělné výrobky.

Düsseldorf

17. listopadu - 23. prosince 2011 (v neděli 20. listopadu zavřeno)

Velice tradiční vánoční trh bude rozdělen do šesti míst v rušném Starém Městě. Na 250 vánočně ozdobených stánků promění město v zimní pohádku. Kouzelně ozdoben bude vánoční trh na Marktplatzu. Na tomto trhu se představí zejména řemeslníci s ukázkami tradiční výroby - k vidění bude práce se žhavým železem, foukání skla i výroba svíček. Engelchen Markt (andělský trh) ve stylu art nouveau okouzlí návštěvníky na Heinrich-Heine-Platzu na Starém Městě.

Bürgermarkt, městský trh, propojí Marktplatz a Heinrich-Heine-Platz. Zde budou mít stánky podobu düsseldorfských staroměstských domů. Na Sternchenmarktu (hvězdičkovém trhu) umístěném ve Stadtbrückchenu budou stánky namalované ve stylu atmosféry zimní krajiny osvětleny třpytivými hvězdičkami a obřími krystaly. Velmi rušný bude Schadowplatz - pestré kolotoče a divadlo s obřími loutkami přiláká zejména rodiny s dětmi.

Bonn

18. listopadu - 23. prosince 2011

Vánoční trhy ve městě Bonn, rodišti Ludwiga van Beethovena, se tradičně představí v podobě kouzelně osvětlených prodejních stánků v popředí slavnostně nazdobeného bonnského chrámu, který vévodí celému centru města. Vánoční trhy budou tradičně probíhat na Münsterplatzu a v přilehlých ulicích. Podmanivou atmosféru bude dotvářet doprovodný hudební program zahrnující tradiční vánoční melodie i vážnou hudbu.

Cáchy

18. listopadu - 23. prosince 2011

Trhy v Cáchách patří mezi pět největších a nejkrásnějších vánočních trhů v Německu. Každý rok se sem sjede na půldruhého milionu Němců, Francouzů, Belgičanů i Holanďanů. Cáchy jsou totiž nejzápadnějším městem nejen regionu Severní Porýní - Vestfálsko, ale i samotného Německa a leží nedaleko hranic s Holandskem a Belgií. Vánoční Cáchy jsou známé i daleko za hranicemi Německa. Vděčí za to nejen podmanivé a důvěrné atmosféře, ale i tradičním perníčkům Printen, pečeným podle původní receptury, vánočním štolám a světoznámým sušenkám Spekulatius.

Koblenec

18. listopadu - 22. prosince 2011

Koblenec je u nás nepříliš známým turistickým cílem. O to více vás město překvapí v období adventu, kdy se zde vánoční nálada mísí s monumentálností románských památek. Vánoční trh v Koblenci je ideální pro všechny, kteří hledají něco zvláštního. Nachází se v srdci malebného Starého Města v blízkosti hlavních nákupních tříd a je jedním z největších v regionu Porýní - Falc.

Na 130 svátečně ozdobených dřevěných stánků láká návštěvníky širokou nabídkou vánočního cukroví a ozdob i tradičních řemeslných výrobků. Kromě toho jsou zde k vidění jesličky s figurínami v životní velikosti. Každé odpoledne baví děti Santa Claus a rozdává jim drobné dárečky. Děti si také mohou vyzkoušet pečení vánočního cukroví v dětské pekárně.

Trevír

21. listopadu - 22. prosince 2011

Vánoční trhy v Trevíru, které se konají v romantickém středu tohoto "německého Říma", okouzlí své návštěvníky především svou komorní atmosférou a půvabem historických Vánoc. Bude zde vystavěno 95 dřevěných stánků, které jejich majitelé zahalí do svátečního oblečku. Stánky budou lákat především na velký výběr vánočních ozdob, dřevěných hraček, svíček, ručně foukaných skleněných výrobků a keramiky.

Nebudou chybět ani klasické kulinářské pochoutky v doprovodu místních svařených vín a samozřejmě i tradiční německé klobásy, bramboráčky, perníčky a vánoční pečivo. Na trevírském vánočním trhu je pro návštěvníky také každoročně připravený pavilon, odkud se linou příjemné vánoční melodie a kde je možné navštívit koncert sboru nebo divadelní představení loutkových divadel.

JAK SE TAM DOSTANETE:

Na vánoční trhy v Porýní se můžete dostat rychle a levně letadlem. Nejvýhodnější spojení je přes letiště v Kolíně nad Rýnem, kam z Prahy denně létá německá nízkonákladová letecká společnost Germanwings.

Prokop: Lidí, kteří nechtějí žádná opatření, je málo. Roušky jich odmítá pár procent | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama