reklama

Jiřina Bohdalová se chce dožít stovky. Ve svých 93 letech sekla s kouřením

Nikdy není pozdě udělat něco pro svoje zdraví. Příkladem toho je herečka Jiřina Bohdalová, která se ve svém vysokém věku dokázala zbavit škodlivého zlozvyku a přestala kouřit.

Prohlédnout grafiku
Foto: Lukáš Bíba

Ačkoli bylo mnohokrát dokázáno, jak nezdravé kouření je, hodně lidí v Čechách doporučení lékařů ignoruje a kouří jako továrenský komín. Mezi nimi je i řada celebrit. Některé slavné osobnosti si vyvinuly tak silnou závislost na nikotinu, že nedovedly přestat ani kvůli ohroženému zdraví, včetně rakoviny, a našly se i slavné české ženy, které přiznaly, že kouřily i během těhotenství. A ne všichni se za tento ošklivý zlozvyk stydí.

Mezi silné celoživotní kuřáky vždy patřila i herečka Jiřina Bohdalová. Jenže s tím je teď konec. Na nedávné akci prozradila, že dala cigaretám sbohem. "Ne, ne, ne, já už ne…" odmítala pozvání Bohdalová na cigárko. "Přestala jsem ve třiadevadesáti letech kouřit," prozradila s úsměvem herečka, která má teď před premiérou filmu, kde ztvárnila hlavní roli, a dále natáčí svůj kutilský pořad. 

Příklad by si z ní mohlo vzít mnoho jejích kolegů, kteří holdují kouření i přes hlasitá varování lékařů. Kdo je na tom se závislostí na cigaretách z českých osobností nejhůř, to se dozvíte v naší galerii.

reklama
reklama
reklama