reklama

Léčila se z alkoholismu, chodí na demonstrace a otužuje se. Eva Holubová slaví 64 let

Patří mezi nejznámější české herečky a z divadelních prken se dostala na výsluní českého filmu. Proslula ale také svými politickými přesvědčeními. Kromě toho se před lety veřejně přiznala k tomu, že byla alkoholičkou. V současné době je jednou z nejsledovanějších a nejaktivnějších českých hvězd na Instagramu. V úterý oslaví 64. narozeniny.

Eva Holubová začínala v amatérském divadle, na slavnou filmovou kariéru si musela počkat do konce 90. let. Prohlédnout grafiku
Eva Holubová začínala v amatérském divadle, na slavnou filmovou kariéru si musela počkat do konce 90. let. | Foto: Profimedia.cz

Eva Holubová se k herectví dostala během studia na gymnáziu, kdy začala účinkovat v amatérských souborech. Po střední škole pracovala v různých profesích a na DAMU se dostala až napotřetí. 

V 80. letech, tedy během vysokoškolského studia, se věnovala spíše divadelním hrám než filmovým rolím. Na slavnou kariéru u filmu si musela počkat až do konce 90. let.

Zahrála si v řadě slavných českých komedií, jako jsou Knoflíkáři (1997), Pelíšky (1999) či Pupendo (2003). Za ztvárnění postavy Květy Laskoňové ve filmu Ene bene (2000) získala Českého lva. Na ocenění byla nominována i za roli v komedii Účastníci zájezdu (2006), za kterou získala cenu na newyorském filmovém festivalu Tribeca.

Eva Holubová je provdaná za výtvarníka Miroslava Zdeňka, se kterým má dvojčata Karolínu a Adama. 

Přiznala, že trpí depresemi, které ji dříve svedly také k alkoholismu. Dnes je však podle svých slov vyléčená a místo toho podlehla trendu otužování. Patří také mezi nejsledovanější české herečky na Instagramu.

Podívejte se, jak šel čas s oblíbenou českou herečkou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama