reklama

9 nejčastějších chyb při hubnutí, které děláme skoro všichni

Co stojí za úspěchem těch, kterým se podařilo trvale zhubnout? Jak je možné, že třeba právě vám se to vůbec a opakovaně nedaří? A kudy vlastně vede ta pomyslná cesta ke spokojenosti s vlastním tělem? Zkuste se po ní vydat i vy.

Prohlédnout grafiku
Foto: archiv PR

Už je to tu zase… Věčné, ovšem stále oblíbené téma: kila navíc, hubnutí a hledání zaručené metody. Kdy už to konečně vyjde? Každým dalším neúspěšným pokusem se vaše naděje vytrácejí a víra ve vlastní neschopnost zhubnout roste. A to je velká chyba!

  „Pesimismus tupí nástroje, které člověk potřebuje k úspěchu. Optimismus je víra a naděje zároveň, které vedou k úspěchu“ - Bruce Lee Optimista, k citátu, žena.cz

Hubnutí je postupný proces, cesta malých změn a drobných úspěchů. Nelze očekávat příliš a hned. Vlastně je dobré neočekávat vůbec; zásadní je totiž věřit. Věřit v sebe a svou schopnost měnit věci kolem sebe a především v sobě. Tam je ten pomyslný klíč a začátek úspěšné, nikoliv však spěšné cesty.

Rad, co jíst, jak jíst a kdy, zazněly tisíce. O čem se ale mluví už méně, jsou psychologické chyby, kterých se při snahách zhubnout nevědomky dopouštíme. Pojďme se dnes na některé z nich podívat.

Devět psychologických chyb, které většina z nás dělá, je popsáno v naší grafice. Včetně toho, jak s nimi naložit. 

 

reklama
reklama