reklama

Vlkodlačí dieta: Využijte úplňku a zhubněte

Vlkodlačí dieta využívá sílu měsíce. Za 24 hodin zhubnete až 3 kg. Šílenost, nebo to opravdu funguje?

Foto: Profimedia.cz

MĚSÍČNÍ FÁZE

  • Nov. Měsíc je k Zemi přivrácen neosvětlenou stranou.
  • První čtvrť. Po novu před úplňkem má Měsíc tvar písmene D, říká se o něm, že dorůstá.
  • Úplněk. Měsíc je k Zemi přivrácen osvětlenou stranou.
  • Poslední čtvrť. Po úplňku před novem má Měsíc tvar písmene C, říká se o něm, že couvá.

zdroj: wikipedia.cz

S dietami se doslova roztrhl pytel. Po paleolitické, keto nebo OMG dietě, je tu vlkodlačí dieta, s kterou shodíte 3 kg za zázračně krátkou dobu.

Samotný název by ve vás mohl vyvolat pocit, že jde o něco hrozného a drastického, ale v podstatě se příjem potravy a její množství řídí podle toho, zda Měsíc ubývá, je v úplňku nebo naopak couvá. O super účinku této diety nepochybují ani Madonna nebo Demi Moore, které tvrdí, že jim pomohla a cítí se díky ní skvěle. Jde o šílený rozmar hvězd nebo opravdu zhubnete?

Měsíc ovlivňuje množství vody v těle

Někteří lidé v období úplňku nemohou spát a jejich myšlení se značně mění. Zastánci této hubnoucí metody tvrdí, že právě Měsíc působí nejen na psychiku, ale také celkově na náš organismus. Jak uvádí časopis Time, vlkodlačí dieta je postavená na faktu, že lidské tělo tvoří převážně voda, a ta reaguje na proměny Měsíce. Stejně jako je tomu například u moří a oceánů.

Čtěte také: Dukanova dieta? Hubněte jako britská princezna Kate!

Po dobu 24 hodin ovlivňuje gravitace to, jaké množství tekutiny naše tělo vyloučí. Podle toho, jak se dieta dodržuje, můžeme zhubnout za krátký čas až 3 kilogramy.

Úplňkový půst

Ať zní dieta šíleně, odborníci se shodují, že občasný jednodenní půst je pro tělo zdravý. A právě nejjednodušší způsob vlčí diety je 24 hodinová očista při úplňku. Během jednoho dne musíte zapomenout na jídlo a pouze popíjet čistou vodu nebo čerstvý ovocný a zeleninový džus.

Stejný proces bychom měli provádět i v období novu, kdy má Měsíc stejnou sílu a dokáže prý ovlivnit náš metabolismus.

Měsíční plán

Úplňkový půst je jen zlomek celé vlkodlačí diety. Pokud ji chcete držet jako Madonna opakujte tyto fáze:

  1. Ve fázi dorůstání Měsíce je nutné jíst méně, asi poloviční porci. Tuky a cukry z jídelníčku zcela vynechte. Je jen na vás, kolik dní před úplňkem budete takto dodržovat.
  2. Při úplňku následuje celodenní půst. (viz předchozí odstavec)
  3. Ve fázi couvání Měsíce je nutné jíst stále menší porce, jako při dorůstání. Ve chvíli, kdy se na obloze objeví Měsíc, už nic nejezte. Časopis Time uvádí čas okolo 18:00 každý den až do chvíle, kdy nastane nov.
  4. Po dobu 24 hodin, kdy trvá nov, opět dodržujte půst. Stejně, jako je tomu o úplňku. 

Odborníci se smějí

Každý výživový poradce a dietolog vám doporučí, abyste jedli pestrou a vyváženou stravu. I když je občasný denní půst pro tělo zdravý a pomůže nám z organismu vyplavit škodlivé toxiny, nemělo by se to s hladověním přehánět. Samotní zastánci diety doporučují - nedodržovat vlkodlačí dietu déle než šest dní.

A opravdu s tímto přístupem zhubneme?

Jde spíše o takovou berličku ve chvíli, kdy potřebujete shodit nějaké to kilo navíc, ale nejde o žádný zázrak. Velkou nadváhu s ní nevyřešíte. Kilogramy mizí proto, že se z těla vyplaví přebytečná voda, ale na tuky nemá žádný vliv. V momentě, kdy skončíte, naberete většinou svou váhu i s vodou zpět.

Náš tip: Týdenní jídelníček, se kterým zaručeně zhubnete

Jak pro časopis Time uvedl dietolog Keri Gans: "Musím se tomu jen smát. Kdyby aspoň jednou celebrity začaly dodržovat smysluplnou a vědecky podloženou dietu."

Dieta pro odvážné

Chcete-li ji přesto vyzkoušet na vlastní kůži, je nejvyšší čas. Abyste svému tělu neublížili, dodržujte ji doporučených 6 dní. Začněte tři dny před úplňkem (nejbližší je 15. února), vynechte ze svého jídelníčku sladké, tuky a jednotlivé porce postupně snižujte. V den úplňku si dopřejte jen vodu či džusy po dobu 24 hodin. Následující dva dny si servírujte menší porce a v době, kdy se na obloze objeví Měsíc, už nic nejezte.

zdroj: time.com

Rádi zkoušíte nové diety a chystáte se i na vlkodlačí zázrak? Napište nám, jak se vám ji daří dodržovat a jaké jste s dietou měli výsledky?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Příběh: Před smrtí hladem mě zachránilo běhání

5 chyb, které děláme při vaření a tloustne se z nich

Ples v opeře 2014: Přehlídka luxusu, přepychu nebo provinčního nevkusu?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama