reklama
 

Přírodní antibiotikum? Vyzkoušejte účinky medu!

Blahodárné učinky medu na náš organismus, pleť i vlasy

Foto: Profimedia.cz

Není třeba do sebe v období zimy cpát jen léky a doplňky stravy. Doma máme užitečného pomocníka, který posílí náš organismus a imunitní systém. Ochutnejte sílu medu.

Med je přirozeným antibiotikem. Naší pleti dodává vitamíny a dokonce se postará o zdraví našich vlasů. Poznejte mocnou sílu medu, daru od včel.

Proč je med zázračný?

Med obsahuje fruktózu, glukózu a sacharózu. Pro náš organismus je dobře zpracovatelný a rychle se uvolňuje do krve. Také je zdrojem bílkovin, kdy vyšší obsah najdeme třeba v květovém medu. Dále obsahuje důležité vitamíny a minerály, kterými jsou vitamin A, C, B, D, K a E. Mezi minerály v medu najdeme vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík a železo. Další užitečnou látkou je mateří kašička, aminokyseliny a éterické oleje. Jde tedy o super koktejl pro naše zdraví.

Med jako přírodní lék

Jde o nejsilnější přírodní antibiotikum. Dokáže ničit bakterie a léčí nemoci dýchacích cest. Dejte si med na chleba nebo do bylinkového čaje. Med prokazatelně ničí velkou skupinu mikroorganismů a přitom stačí ho začít užívat včas a pravidelně. Nedávejte ho do teplejší tekutiny než je 50 stupňů, protože pak ničíme jeho užitečné látky. Když chcete dát med do čaje, chvilku počkejte až zchladne.

Med a náš organismus

Med je účinnou prevencí proti nachlazení, angínám, zánětům průdušek a horních cest dýchacích. Zároveň posiluje náš imunitní systém a zlepšuje funkci našich vnitřních orgánů. Med je považován za účinnou prevenci takzvaných civilizačních chorob. Čistí organismus od usazenin a volných radikálů. Dále pomáhá při nespavosti a nervovému vypětí. Urychluje léčení žaludečních vředů a zlepšuje trávení. Určitě je považován i za životabudič a afrodiziakum. Upravuje krevní tlak a rozšiřuje a čistí cévy.

Med léčí i naši kůži

Med je uznávaným lékem a to především na špatně se hojící poranění kůže. Blahodárně působí na hojení popálenin a omrzlin či proleženin. Regeneruje suché rty a pokožku celého těla. Jeho účinek při léčení kůže je dvojí. Postižené místo vydezinfikuje a ničí bakterie a mikroorganismy. Během léčby kůži hydratuje a vyživuje. Díky tomu je med oblíbený i v kosmetice a vyrábějí se z něj mýdla, pleťové krémy, balzámy na rty, kondicionéry, šampóny, vlasové masky, sprchové gely a pleťové masky.

Dejte medu šanci a on se o vaše tělo postará od hlavy až k patě. Vaši pokožce dodá lesk a hydrataci a váš organismus nastartuje, uzdraví a posílí před dlouhou a studenou zimou.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama