reklama

Nebezpečí velkých zadků: Ušetřit se na nich nedá

Mít zadek jako Jennifer Lopez, Kim Kardashian nebo Beyoncé by ještě před pár lety znamenalo ostudu. Dnes je to sen mnoha žen, které za pro něj neváhají trpět a vynaložit spousty peněz.

Foto: Profimedia.cz

Mít zadek jako Jennifer Lopez, Kim Kardashian nebo Beyoncé by ještě před pár lety znamenalo ostudu. Dnes je to sen mnoha žen, které za pro něj neváhají trpět a vynaložit spousty peněz. 

Zájemkyně o tento zákrok se zatím u nás počítají v jednotkách, zatímco třeba operace prsou jdou do tisícovek. Jenže hiphopová kultura oslavuje větší zadky a také obliba análního sexu povýšila prdelku na znovu objevený erotický signál. Slovanské typy většinou zvětšení pozadí plastikou nepotřebují, ale co nebylo, může být.

Cement místo silikonu

Zvětšení pozadí postupuje čím dál tím vyšší počet Američanek. Ale protože náklady legálních zákroků na klinikách dosahují několika tisíc dolarů, mnohé z nich volí levnější verzi. Pokoutní...

Jenže vždycky se to nepovede. Natalie Johnson z Miami dnes nemůže sedět a s většinou každodenních prací jí musí pomáhat její devítiletá dcera.  Bývalá tanečnice má zjizvené hýždě, plné nevstřebávajících se modřin a zčernalé, jak tkáň místy odumírá.

Doporučujeme: Téma: Plastické operace

Natalie se stala jednou z obětí samozvané lékařky Oneal Ron Morris (pro zajímavost: šlo o transsexuála, který byl původně mužem), který nabízel ošetření, po němž ženy měly získat vysněný tvar lahve od kokakoly. Místo toho získaly trvalé poškození zdraví. Jako výplň místo silikonu tento podvodník používal cement, lepidla a tmel na pneumatiky. Pravda je, že zadeček byl nejdřív "hezky pevný", ale pak svoji majitelku málem připravil o život.

Stát se to může i u nás

"Chirurg" Morris letos v lednu nastoupil roční trest vězení za provozování lékařské praxe bez licence, jenže to už zdraví mnohým postiženým nevrátí.  Připadá  vám, že se to u nás stát nemůže? Ale může! Různé kosmetické a estetické zákroky se už nabízejí doslova i v kadeřnictví.

"Ošetřoval jsem pacientky, kterým aplikoval botulotoxin a kyselinu hyaluronovou kvůli vráskám obvodní lékař, nebo také občas nějaká zdravotní sestra, rehabilitační pracovník či masérka, anebo se v bytech pořádají botulotoxinové párty. Při nich evidentně vůbec nikdo z přítomných netušil, že se po aplikaci botulotoxinu dá na místě i zemřít," vzpomíná primář MUDr. Otakar Lucák  z Kliniky plastické chirurgie Ostrava.

Podvodníci jsou všude

U doktora Lucáka v Ostravě provádějí v průměru 60 opravných zákroků a operací za rok, ale třeba docent Jan Měšťák v Praze eviduje až stovku takových případů, kterým dominují zejména opravy nosů a prsou.. Odhadem může jít o stovky pacientů, řádově možná až o tisícovku ročně v celé republice.

Natali Johnsonovu a stovky dalších pacientů po zfušovaných zákrocích léčil  miamský chirurg Alberto Gallerani. Mezi dalšími bizarními  věcmi, které odstranil z hýždí svých pacientek, je třeba olivový olej či vteřinové lepidlo. Jak píše BBC, Fotografie, které má v dokumentaci, jsou příliš děsivé, takže nedal souhlas k publikování. 

"Lidé si neuvědomují, že si do těla nasazují časovanou bombu," říká lékař. Každý týden mu prý volá asi sto lidí. Podle FBI počet případů lidí vydávajících se za lékaře a provádějících tento druh zákroků stoupá, zvláště pak na Floridě, v New Yorku, Kalifornii a Texasu.

Zájemkyně o zvětšení pozadí chtějí ušetřit proti cenám renomovaných klinik. Také u nás patří tento zákrok k nejdražším: nabízí se za cenu překračující 60 tisíc korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jaká plastická operace může být zadarmo?

Po antikoncepci návrat k normálu trvá, říká lékařka 

V létě se špatně hubne. Počkejte na září

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama