reklama

Quiksilver má oproti ostatním módním značkám drobnou odlišnost. Má neuvěřitelně široký sortiment oblečení z různých odvětví. Kromě vlastní značky najdeme pod její hlavičkou i věhlasné značky jako Roxy, DC nebo Rossignol.

Roxy je dámskou odnoží Quiksilver. Rossignol se specializuje na vybavení do hor. V řadě stojí i DC - legendární skatová firma, která obléká mladé lidi. Jejich hitem jsou boty pro skateboarding. Pod značkou Quiksilver najdeme také Raisins, Radio Fiji, které se zaměřuje na doplňky pro surfery a v neposlední řadě také Dynastar, Lib Technologies, Gnu, které jsou známé na trhu s vybavením pro snowboarding.

Společnost v současné době sponzoruje zhruba 500 špičkových vyznavačů extrémních sportů jako je snowboard, surfování, lyže nebo skateboarding. Narazíte tak na Kellyho Slatera nebo Tonho Hawka, kteří nosí hadříky od Quiksilveru. Firma pravidelně pořádá turnaje Quiksilver Pro Surfing, které se konají v Austrálii a Francii.

Pokud budeme pátrat po kořenech, dostaneme se do Huntingtonu Beach v Kalifornii. Společnost vedle oblékání má další projekty jako je Quiksilver Travel, což umožňuje vycestovat do exotické krajiny za sněhem a surfováním. Velký úspěch měla v roce 2008 kolekce Quiksilver Women´s.

Pro společnost je typické její logo. Předlohou byla dřevěná rytina The Great Wave off Kanagawa od japonského umělce Hokusaie. Samotné logo zobrazuje obrovskou vlnu s horou, vše umístěné na červeném pozadí.

Produkty Quiksilver jako jsou trička, boty, mikiny, bundy, hodinky a mnoho dalšího, můžeme zakoupit na internetu nebo v obchodech značek, které tato společnost sdružuje. Oblečení je po celém světě.

Quicksilver Women´s

Bylo vybráno šest kreativních dívek, které se věnovaly nezávislé tvorbě. Spojili síly dohromady a pracovaly na společných projektech. Mezi nimi byly nejen designérky, ale bloggerka, která psala o módě, nebo zpěvačka a skladatelka textů. Tvář značky Quiksilver Women´s začala vyrůstat v Los Angeles.

Vznikla tak nová řada oblečení pro ženy ve věku od 18 do 24 let.

Historie

Původně australská značka stejnojmenného výrobce. Zaměřoval se na windsurfing, skate, surfing a snowboard. Jeho hlavním zájmem byly boardové sporty.

Firma byla založená roku 1970 společníky Alanem Greenem a Johnem Law ve městě Torquay v australském státě Victoria.

Související články

reklama
reklama
reklama