reklama

Prsa se operují i mužům, říká plastický chirurg Ferra

Pryč jsou doby, kdy ženy své plastické operace tajily. Natož muži!  Dnes už nejsou vnímány jako zbytečné projevy  marnivosti, ale jako zákroky, které pomáhají k lepší kvalitě života nebo dokonce ke zdraví.  Poraďte se s předním plastickým chirurgem, zda by některá z nich byla řešením i pro vás.

Foto: Isifa/Thinkstock

Pryč jsou doby, kdy ženy své plastické operace tajily. Natož muži!  Dnes už nejsou vnímány jako zbytečné projevy  marnivosti, ale jako zákroky, které pomáhají k lepší kvalitě života nebo dokonce ke zdraví.  Radili jste se s předním plastickým chirurgem, jak řešit svoje problémy.

Plastiky dnes ani nejsou znakem rozmařilosti a luxusu. Některé z nich dokonce může zaplatit i zdravotní pojišťovna? Jde například o zmenšení poprsí a nejčastěji o plastiku víček, na které jste se také nejvíc ptali. MUDr. Jiří Ferry z týmu Kufa - Pros z Perfect Clinic vysvětlil, že záleží na zdravotních hlediscích a problémech, které tak způsobují. Jde například o otoky, časté slzení, tlak a podobně.

Doporučujeme: Plastika prsou zadarmo?

"Pokud Vám povislá kůže horních víček brání ve výhledu - máte omezený "perimetr", což se dá vyšetřit vyšetřením perimetru, pak by pojišťovna mohla zákrok uhradit. V tomto případě provádí zákrok lékař specializující se na oční lékařství," uvedl doktor Ferra.

Plastika: Nic není nastálo

Plastika také dávno nejsou jen "prsa" nebo "břicho", ale široká škála zákroků, které dokáží zlepšit nejrůznější problémy, které často zasahují do psychiky pacientů. Dobrý plastický chirurg se ale pozná podle toho, když dokáže pacientku nebo pacienta odmítnout. 

Známý chirurg reagoval i na dotazy k velké novince v plastické chirurgii - využití vlastního tuku pro řešení různých problémů.  Mnoho žen je podle něj natolik štíhlých, že je problém najít dostatečné množství tuku pro doplnění velikosti prsou. Upozornil také, že v tomto oboru je samozřejmě, že časem se vše mění a nic není nastálo.

Prsa si nechávají upravit i muži

Hodně otázek se týkalo zákroků na břiše a prsou, kde přišel dokonce dotaz od muže. Také muži totiž mají problémy s velikostí prsou.

Náš tip: Plastika: případ pro psychiatra?

"Záleží na tom, jak velká je žlaznatá složka gynekomastie - což zjistíme sonografickým vyšetřením před zákrokem. Pak dle typu je možná pouhá liposukce, nebo vypreparováváme a odstraníme celou zbytnělou žlázu z drobného řezu při okraji dvorce. V poslední době je úspěšná i hormonální terapie tohoto problému. V případě zdravotní indikace je výkon hrazen zdravotní pojišťovnou," uvedl MUDr. Jiří Kufa.

Všechny odpovědi předního českého plastického chirurga si přečtěte v naše on-line rozhovoru.

Náš odborník

MUDr. Jiří Ferra

Je členem týmu Kufa - Pros na klinice Perfect Clinic. Jako plastický chirurg se specializuje na replantační a mikrochirurgické operace. Díky svým bohatým lékařským zkušenostem ze Švýcarska a Německa se věnuje široké škále estetických a plastických zákroků, skvělých výsledků dosahuje mj. při operacích prsou, tedy modelacích, zvětšení silikonem a také vlastním tukem. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:  

Plastika pro muže: Menší prsa, větší penis

Nejčastější nákaza ze sexu: Ani o ní nevíte

5 důvodů, proč nemůžete najít toho pravého

Rozvolňovací balíček? Nejásal bych, ale vzniká kolektivní imunita, říká epidemiolog | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama