reklama

Pomůžeme vám ušetřit energii! Víme, jak na to

Při nedostatku energie musímenalézt správnou rovnováhu aktivity a relaxace

Foto: Isifa/Thinkstock

Jsem úplně bez energie…jak často si to říkáme alespoň sami pro sebe. To je ta pravá chvíle na zamyšlení, co děláme dobře, co špatně a hlavně, co s tím?

Energii můžeme získat, ale jde o promyšlený proces s dodržováním určitých pravidel, která si předem stanovíme.
Po zimě se málokdo cítí opravdu ve formě. Velkou roli hraje i zlenivění organismu, protože za tuhých mrazů pravidelnou pohybovou aktivitu každý neprovozuje.

Jarní duševní úklid

Jaro je nejvhodnějším obdobím k nápravě. Procházka v přírodě zkombinovaná s konzumací čerstvé a dobře stravitelné potravy udělá divy. Musíme však vydržet a obojí zařazovat do našeho programu pravidelně. Ale nejen pohybová aktivita ovlivňuje to, jak se cítíme. Velmi důležitou roli hraje duševní pohoda. Ví to jistě každý z nás. Přesto si mnozí sedáme před hororové či jiné adrenalin zvyšující filmy, abychom své duševno ještě více rozhodili a zaktivovali příslušné orgány, které by měly nárok na odpočinek, jako např.srdce, plíce, nadledvinky, zvýšíme svalové napětí a díky vložené reklamě na jídlo vzbudíme i zažívací systém. Vydali jsme tolik energie a přitom se ani nehnuli z gauče…

Energii je však potřeba šetřit. Nutné je omezit vliv negativních emocí, které vedou skutečně k velkým energetickým výdajům v našem těle. Častý hněv a strach dokáží organismus přivést k vyčerpání, které má zase blízko k negativním emocím, a tak to jde stále dokola. Co tedy můžeme v tomto ohledu pro sebe udělat? Jak už vyplývá z předchozích řádků, nepouštět k sobě negativní informace, zbytečné emoce z drastických filmů, zaměstnávat mozek postupně, neřešit naráz spoustu úkolů a někdy si dovolit jen tak sedět a koukat.

Hodně se smát a chodit

Nejvýznamnějším lékem pro naši duši je smích. Jeho využití je jednoduché a rychlé. Dá se říci, že je to forma relaxace, kdy naše tělo dostává povel ke klidu. Proti stresu lze účinně bojovat též cvičením, chůzí a tělesnou prací. Opusťte místo, kde jste se rozčílili a jděte se projít! Vždy to pomůže a získáte patřičný odstup od problémů, které se často po chvíli nezdají tak zásadní.

Negativní emoce a stres nás velmi vyčerpávají a je nutné se s nimi naučit pracovat. Každý z nás má svůj osvědčený způsob relaxace a pokud o svém duševnu pozitivně přemýšlí, má šanci prožít zdravější život.


 

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama