reklama
 

Liposukce: Nabídky útočí, která je pro vás bezpečná?

Možná vás pobyt na pláži přivedl k pevnému rozhodnutí zbavit se špeku a jít na liposukci. Nabídka postupů je obrovská, kdo se v tom má vyznat? A je liposukce bezpečná?

Foto: Isifa/Thinkstock

Možná vás pobyt na pláži přivedl k pevnému rozhodnutí zbavit se špeku a jít na liposukci. Než na podzim nadejde ta správná doba, máte čas se zamyslet. Nabídka postupů je obrovská, kdo se v tom má vyznat?

Ze všech stran se na nás valí výzvy, abychom se pomocí moderních přístrojů zbavili tukových polštářků na břiše, zadku, stehnech nebo rukou. Za nejúčinnější metodu hubnutí je však stále považována liposukce. Jak ale vybrat tu nejvhodnější pro své tělo? Tady je přehled základních a nejúčinnějších metod liposukce.

Prohřátí tkáně laserovou liposukcí

Laserová liposukce je v současné medicíně nejšetrnější a zároveň bezbolestnou ambulantní technikou permanentního odstranění nahromaděného podkožního tuku. Využívá se především pro oblasti, z nichž tukové polštáře nelze odstranit cvičením ani dietami.

Doporučujeme: Téma: Hubnutí a diety

Princip laserové liposukce SlimLipo vychází ze zahřátí podkoží pomocí jemné kanyly, která má na svém konci laserovou hlavičku. Zahřátí má dvojí účinek, způsobuje redukci tukových buněk a přitom stimuluje kolagenová vlákna, která se stahují společně s pokožkou zpět k podkoží.

Výhody: Hlavní výhodou této liposukce s funkcí laseru je to, že nejenže dokáže v rámci jednoho zákroku během chvilky odstranit jakékoli množství přebytečného tuku, ale zároveň také kůži v dané oblasti efektivně stáhne, vypne a navrátí ji její pružnost.  Odpadá tak problém s kožními nadbytky a převisy, jak tomu bývá u klasické liposukce. Proto dokáže tato metoda liposukce v oblasti nohou odstranit také celulitidu. Výsledek je trvalý a hlavně jednoznačně viditelný.

Zmražení tukových buněk - kryolipolýza

Výzkumy prokázaly, že tukové buňky jsou více citlivé na chlad než pokožka, nervy a svaly. Kryolipolýza funguje na základě spuštění procesu přirozeného odumírání tukových buněk působením vysoce precizní zmrazovací technologie, při které se tukové buňky skrz povrch pokožky cíleně zmrazí, aniž by se poškodila okolní tkáň.

Specialista z Kliniky YES VISAGE MUDr. Pavel Boček dodává:„Jedná se o převratnou metodu bezbolestné liposukce s impozantními výsledky, které jsou konzistentní a prokazatelné. Navíc tukové buňky se postupně redukují, a jakmile klient dosáhne stabilní hmotnosti, je výsledek trvalý."

Výhody: Přístroj se dokáže velmi efektivně zaměřit například na tukové polštářky na břiše a bocích. Díky speciálnímu aplikátoru dochází k velkému záběru tukové tkáně, což  vede k redukci až 25% tukových buněk v ošetřované oblasti.

Lipotransfer aneb škatulata s tuky

Touto metodou lze přenést tuk z problematických partií těla na místa, kde se ho nedostává a kde bude naopak slušet. Tuk, který se po liposukci obyčejně bez užitku vyhazuje a likviduje. Přitom má hodnotu tisíců korun, za které by jinak bylo potřeba koupit syntetické náhrady, jako třeba silikonové prsní implantáty, gelové výplně vrásek a podobně.

Náš tip: Pomerančovou kůži zničíte sami. Ale stroje jsou lepší

"Lidský tuk je ten nejlepší implantát, neboť organismus nemusí přijímat nic cizího, pouze své vlastní buňky. A tělu vlastní buňky organismus přijme bez problému," podotýká plastický chirurg  MUDr. Martin Molitor.

Výhody: Výhodou zákroku je nulové riziko antigenní reakce (reakce na cizí materiál), rychlé hojení a šetrnost zákroku. Celý výkon lze provést ambulantně za použití místního  znecitlivění. To vše znamená minimální zátěž pro organismus.

Ultrazvuk jako ničitel tuků

Metoda využívá nejmodernější ultrazvukovou kavitační technologii, která umožňuje nasměrovat koncentrovanou energii do určeného místa a tím je schopna rozbít podkožní tukové buňky, přičemž nechává kůži, nervovou a svalovou tkáň nezměněnou.

Uvolněný tuk pak projde přeměnou, v těle je odbourán a přirozeně odplaven lymfatickými a močovými cestami z organismu ven. Kavitace je díky tomu označována na bezpečný a tělu přirozený proces, který účinně a trvale redukuje tukové buňky. To v praxi znamená, že již nemůže dojít k jejímu opětovnému nabytí na objemu a nedochází k takzvanému jo-jo efektu.

Výhody: Kavitace je přesně zacílena na problematickou oblast k redukci lokalizované tukové oblasti bez vedlejších efektů. Metoda je šetrná k organizmu, pokožka zůstává naprosto nedotčená, naopak se zpevní a zůstává tonizována.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Krém proti celulitidě: Připravíte ho za 5 minut a doma

V létě se špatně hubne. Počkejte na září

Egypt, Chorvatsko, Řecko: Kolik tam zaplatíte za léčbu?

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama