reklama

Jak probíhá bandáž žaludku? Víme to!

Trápí vás kilogramy navíc nebo bojujete s přejídáním? Uvažujte o bandáži žaludku

Foto: Profimedia.cz

Patříte mezi chronické dietáře nebo nedokážete zvládnout přejídání? Stresové situace vás nutí jíst a kilogramy jdou nahoru? Zkuste uvažovat o bandáži žaludku.

Bandáž žaludku pomáhá při dietě, abychom se cítili i po malé porci dostatečně najezení. Zhubnout je velmi těžké, když máte jídlo spojené s emocemi. Nikdy nemáte dost. Bandáž žaludku by mohla být řešením právě pro vás.

Jak probíhá operace při laparoskopické bandáži žaludku

Bandáž žaludku se provádí v celkové anestezii na operačním sále. Celou podstatou je přiškrcení horní části žaludku. Dříve se používaly tkané textilie a dnes se voperuje adjustabilní silikonový kroužek, kdy na jeho vnitřní straně je umístěný balonek, díky kterému lze regulovat pooperačně vpichem speciální jehlou přes kůži do komůrky v podkoží. Míra přiškrcení se odvíjí od objemu balonku. Dnes už se operace provádí výhradně jen laparoskopicky.

Jak funguje bandáž žaludku

Přiškrcená horní část žaludku způsobí, že už po prvních soustech máme pocit plného žaludku. Už nikdy nepřijde nezvládnutelný hlad. Tlak balonku je na nervové zakončení horní části žaludku a signalizuje mozku pocit plnosti. Pomocí správné diety snížíte pocit velkého hladu. Postupně se upravuje hladina cukru v séru. Riziko cukrovky je snížené až 14 krát. Redukce váhy pomáhá odlehčit kloubům, trochu snižuje tlak a umožňuje fyzickou aktivitu. Váhový úbytek byl po výzkumu udržen více než 15 let po operaci.

Kolik zhubneme?

Podle studie je pokles váhy po operaci o 28 kilogramů. Nejprve se pohybuje úbytek kilogramů okolo 2 - 10 kilogramů za měsíc. Redukce váhy je u pacientů spojená s pocitem spokojenosti. Bandáž žaludku sníží zdravotní rizika těžké obezity. Jen u deseti procent pacientů došlo ke komplikaci s intolerancí bandáže, která musí být odstraněná a vše se vrací do stavu před operací. Vhodným kandidátem na bandáž jsou lidé s BMI přesahující hodnotu 40.

 

Dara Rolins: Nehoda mě semlela. Z bulváru mi bývalo do breku, teď mě potřebuje | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama