reklama

Jak na opilost? Zkuste čaj s mlékem

Jak zamezit opilosti a kocovině při oslavách?

Foto: Reuters

Dnes je den oslav příchodu nového roku a alkohol poteče proudem. Jak se vyrovnat s opilostí a zamezit kocovině?

Rady našich prababiček tvrdí, že předejít opilosti lze pitím sladkého čaje s mlékem. Mléko zpomaluje vstřebávání alkoholu a zároveň chrání žaludek před překyselením. Pokud se chcete vyhnout opilosti nebo alespoň následujícího dne bolení hlavy a nevolnosti, zkuste tyto triky.

V první řade je téměř nutné se před pitím najíst a nepít alkohol nalačno. Dobré je sníst nějaké tučné jídlo. Před večírkem si doplňte organismus vitamíny C a B.

Důležité je alkohol prokládat nealkoholickými nápoji nebo vodou. Rusové, největší pijáci vodky, dobře vědí, proč vodku zajídají kousky chleba. Zobání oříšků nebo jednohubek v průběhu večera výrazně snižuje problémy s opilostí. Není radno míchat druhy alkoholu, zrádné jsou i bublinkové nápoje jako šampaňské nebo míchání energy drinků s panáky tvrdého alkoholu. Zároveň se snažte držet kvalitnějšího alkoholu.

Mnoho lidí svádí při pití alkoholu kouřit. Z toho však může být ráno ještě hůř než z alkoholu, proto se snažte nekouřit.

Důležité je zabránit dehydrataci těla, která zákonitě s alkoholem přichází. Proto po večírku vypijte alespoň dvě sklenice vody a těsně před spaním co nejvíce vody budete schopni. Zabráníte především bolesti hlavy druhého dne.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama