reklama

Hrajte si! 5 tipů pro lepší ženský orgasmus

Cesta ke skvělému orgasmu vede přes několik kroků. Tady je 5 tipů, které vás přivedou k vrcholu.

Foto: Thinkstock

Představa, že ženy dosáhnou vyvrcholení pouze pomocí variace sexuálních poloh, není tak úplně pravdivá. Cesta ke skvělému orgasmu vede přes několik kroků, které sexuálnímu uspokojení předcházejí, nebo jej příjemně doplňují.

Milostný život se nedá nalinkovat. To, co se při sexu někomu líbí, druhému příliš po chuti být nemusí. Existují však předpoklady, díky kterým se žena dostatečně uvolní, její mysl se zkoncentruje a tělo se připraví na vyvrcholení. Jak kvalitní nakonec bude - to však závisí například i na duševním rozpoložení a celkovém zdraví ženy stejně jako schopnosti narušit rutinu. Seznamte se s pěti tipy, které podpoří hluboký prožitek z orgasmu.

1. Starosti nechte plavat

Psychický stav a emocionální naladění hrají významnou roli v tom, jak bude milování vypadat, i v tom, jak skončí. Stres v práci, starosti s dětmi, běžné denní povinnosti, časový pres, únavu, neklid, ale i předsudky vůči sexu či nedostatek sebevědomí způsobené nedůvěrou v krásu svého těla si ženy berou s sebou do intimního života.

Doporučujeme: Ženský orgasmus: Jen slepá ulička vývoje?

Je dokázané, že tyto negativní emoce ovlivňují mozek a mají tak přímý vliv na schopnost dosáhnout orgasmu. Podvědomí hraje velkou roli. Než tedy začnete, pokuste se vyčistit si hlavu relaxační koupelí, romantickou večeří nebo konverzací s partnerem. Sexuální hrátky pak začněte dostatečně uvolňující a něžnou předehrou. Při vyvrcholení se totiž navíc z těla - stejně jako při jiné fyzicky náročnější aktivitě - vyplavují endorfiny, hormony štěstí, které, jak známo, tlumí stres.

2. Projezte se k orgasmu 

Řeklo by se, že zdravá životospráva se sexem moc nesouvisí. Opak je však pravdou. Nevhodný jídelníček, omezený pitný režim,  množství alkoholu, kouření a nedostatek pohybu totiž ovlivňují celkovou kondici. Tělu pak chybí energie, takže se nedokáže nastartovat na příjemné uvolnění v podobě milostných aktivit.

"Tělesné zdraví se odráží v sexuálním elánu i výkonech. Ženy, které zaznamenávají problémy v této oblasti, by tak měly zhodnotit svůj dosavadní styl života a zvážit jeho případné úpravy," doporučuje Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon. V jídelníčku by se měly objevit potraviny s obsahem důležitých živina, zejména větší množství čerstvé zeleniny a ovoce, které organismus pročišťují a dodávají mu vitamíny a energii. Nezbytné je také zásobovat tělo dostatkem tekutin.

Pokud chcete slyšet názvy potravin, které účinkují jako afrodisiakum, zapište si:  čokoláda, koření (skořice, pepř, zázvor), celer, petržel a  chřest.

3. Chce to pohyb

Sexuální prožitek dokáže zvýšit také lepší fyzická kondice. Dostatečně posílené tělo totiž zvládne čelit větší fyzické zátěži, což příznivě ovlivňuje délku i pestrost sexuálního aktu. Důležitý je pak také stav pánevního dna, které bývá ochablé vinou sedavého zaměstnání, nedostatku pohybu a stresu. Posílené pánevní svalstvo příznivě ovlivňuje sexuální prožitek, neboť zpevňuje poševní stěny i vchod a obnovuje nervová zakončení v nich, což zintenzivňuje vzrušivost. Kromě toho funguje jako prevence problémů s inkontinencí či bolestí zad.

Pro posílení pánevního dna vyzkoušejte Kegelovy cviky, k nimž nebudete potřebovat žádné pomůcky. Principem je zatínání pánevních svalů:  30x po sobě v délce nejméně pět vteřin. Zásadní je pravidelné opakování alespoň 3x denně.

4. Novinky osvěží

Sníženou kvalitu ženského orgasmu často ovlivňují také stereotypy. Po delší době totiž vedou k nudě, která zabíjí sexuální apetit a potlačuje schopnost vyvrcholení. Páry by proto měly přestat postupovat podle přesného harmonogramu a raději zabrousit do dosud nepoznaných vod, které milostný akt oživí.

Přečtěte si: 3 druhy ženského orgasmu: Který z nich jste už poznaly?

Nemusíte se přitom snažit o krkolomné nápady. Postačí, pokud milování osvěžíte dosud nevyzkoušenou polohou, rutinu narušíte nečekaným momentem, partnera překvapíte erotickou pomůckou či sexy kostýmem.

5. Hrajte si!

Erotické pomůcky a hračky dodají  milostným hrátkám  nový rozměr a v dnešní době již nejsou žádné tabu. Nemějte proto obavy využít je ke svému uspokojení. "Zapojit erotické pomůcky do sexuálního života je dnes zcela přirozené. Rozmanitost těchto hraček je velmi vysoká a opírá se o účel, kterému mají sloužit. Ženský orgasmus podpoří například pulzátory, které stimulují silněji a intenzivněji než běžné vibrátory, či venušiny kuličky, které kromě vzrušení posilují pánevní dno," doporučuje Adam Durčák. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Video: Orgasmus při porodu - nejlepší přirozená extáze!

Kdy "zadělat" na miminko? V zimě jsou spermie pomalejší

GMO: Rostlinní "frankensteini". Je proč se bát?

 

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama