reklama

Video: Orgasmus při porodu - nejlepší přirozená extáze!

"Je to velmi smyslný zážitek. Neuvěřitelné, jako by se ty pocity rozlévaly celým tělem. Poslední chvíle byly velmi vzrušující. Je to ta nejlepší přirozená extáze, kterou znám." Tak popisují porod ženy, které při něm zažily orgasmus. Podle lékařských odhadů je toho schopna třetina žen.

Foto: Isifa/Thinkstock

"Je to velmi smyslný zážitek. Neuvěřitelné, jako by se ty pocity rozlévaly celým tělem. Poslední chvíle byly velmi vzrušující. Je to ta nejlepší přirozená extáze, kterou znám." Tak popisují porod ženy, které při něm zažily orgasmus.

Podle lékařských odhadů je orgasmického porodu schopna třetina žen - pokud rodí přirozeně bez umrtvení, fyziologicky, a v důstojných podmínkách, kde jsou respektovány jako svéprávné osoby. Což se bohužel v českých podmínkách nestává příliš často. Ještě stále kdesi hluboko v nás zůstává ono biblické hřímající: V bolestech roditi budeš!

Tak prý odsoudil Bůh Evu za to, že okusila jablko ze stromu poznání. Nebo k utrpení odsoudili ženy pouze muži na základě vnějších projevů tohoto přirozeného procesu? A ženy tuto představu nesmyslně přijaly a beze zbytku naplnily, i když by třeba nemusely?

Orgasmický porod: Nejskrytější tajemství

Pravda je, že porod nikdy nebude bezbolestný. Ale přesto ho ženy mohou prožít s přirozeným vzrušením. Porod totiž těsně souvisí se sexem. Při obojím jde o pohyb cizího tělesa ve vagíně provázený hormonální bouří, která vyvolává vlnu přirozené ženské sexuální energie. Rodička tak může vnímat bolest jako slast. Ostatně na podobném mechanismu funguje SM sex - možná by vás překvapilo, jak moc mohou vzrušit hebké důtky, použité ve správný čas na správném místě... To už jsme ale někde jinde, takže zpět k orgasmickému porodu.

Další přirozenou cestou porodu je porod do vody. Podívejte se, jak probíhá! >>

Snaží se ho zachytit a vysvětlit dvě americké odbornice: porodní asistentka Debra Pascali Bonaro a lékařka Christiane Northrup v dokumentárním filmu Orgasmic Birth: The Best-Kept Secret (Orgasmický porod: Nejskrytější tajemství). Podle nich je porod součástí ženské sexuality - a pokud bolí, je tomu tak proto, že je bolest očekávána. Tudíž se dostaví.

Extáze vyžaduje intimitu

Pokud však žena rodí fyziologicky, tedy bez komplikací a bez epidurální anestezie, aktivují se v jejím těle stejné hormony jako při orgasmu: oxytocin a adrenalin. Ty vyvolávají otevírání porodních cest a pocit štěstí po narození miminka, ale způsobují také částečnou změnu vědomí, který dokáže bolest transformovat do slasti. Umocnit ji může masturbace klitorisu: tím, že se žena sama dráždí, stimuluje vytváření více hormonů. Je také v průběhu porodu daleko uvolněnější, takže obvykle není potřeba nástřih hráze a nedochází ani k jejímu natržení.

Jenže - kdo by toužil masturbovat před zkoumavými pohledy neosobního personálu a v záři jasných světel porodního sálu... Většina orgasmických porodů se odehrává v soukromí domova: v příšeří, s podporou otce miminka, v poloze, kterou si žena sama zvolí (jen málokterá rodička dobrovolně zvolí leh na zádech se zvednutýma nohama!) a v situaci, kdy je právem brána jako žena konající zázrak zrození, nikoli jako nesvéprávná hysterka nebo třeba nymfomanka.

Film nepropaguje domácí porody (ani my ne - jsme přesvědčeni, že zázemí  nemocnice je nutná pojistka pro případ komplikací). Snaží se jen motivovat porodníky, aby se u zdravých žen vrátili k přirozenému průběhu porodu. A také ujišťuje nastávající maminky, že mohou věřit přirozených schopnostem svého těla a že i při porodu mají nárok na respekt a důstojnost.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Dítě zvané Sladká Bú Bú: Tlustá holčička TV hvězdou!

Hitparáda nejstrašnějších tchyní: Skutečné příběhy

Dózy na vánoční cukroví: super tipy pro vás!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama