reklama

Chystáte se na porod? Kupte si venušiny kuličky!

Máte problémy si inkontinencí a chcete posílit pánevní dno? Zajděte si do sexshopu.

Těhotná
Těhotná | Foto: Profimedia.cz

Erotické pomůcky patří běžně do našeho sexuálního života, ale věděli jste, že venušiny kuličky se používají jako zdravotní pomůcka?

Venušiny kuličky nejsou jen sexuální pomůckou, ale pomohou s posilováním pánevního dna a zabrání tak inkontinenci. Dvě kuličky, které do nedávna byly k sehnání jen v sexshopech, dokážou posílit svaly pánevního dna před porodem a vrátí vás zpět do fyzické kondice i po porodu.

Venušiny kuličky jako prevence

Při pravidelném používání vaginálních kuliček předejdeme některým gynekologickým operacím. Dámy v pozdějším věku by měly vyzkoušet jejich účinek na posilování vnitřních svalů a tím vyléčení nepříjemné inkontinence. Většinu svého času trávíme v sedě a to je pro naše svalstvo pánevního dna to nejhorší. Pomocí kuliček se svaly zpevňují a získáváme stabilitu celého těla. Pravidelné cvičení jednou denně na třicet minut zabrání nejen inkontinenci ale ochabnutí svalstva pánevního dna po porodu.

Posilování s venušinými kuličkami není nijak omezené věkem ani fyzičkou. Starší dámy se nemusí ničeho bát a mohou vyzkoušet zdravotní pomůcku, která jim kromě dobré kondice přinese i trochu té rozkoše.

Venušiny kuličky - těší mě!

Pod pojmem vaginální kuličky se ukrývají dvě duté plastové spojené kuličky o různém průměru. Uvnitř se ukrývají menší kovové a většinou těžší kuličky. Při pohybu se přenášejí vibrace a to posiluje a prokrvuje poševní svalstvo. A co z kuliček dělá zdravotní pomůcku? Samotné zadržování kuliček uvnitř těla, kdy se zapojuje vnitřní svalstvo, které běžně nepoužíváme.

Pokud s kuličkami začínáte, vyberte si lehčí variantu okolo 20 gramů a postupně vyzkoušejte i ty těžší, které mají až 40 gramů. Jde o jednoduchou a nenáročnou posilovací pomůcku. Posilování si časem můžete ztížit a kuličky si nechat zavedené i během dne. Klidně je noste při sportu, tanci nebo i v práci. Nemusíte se bát, protože nikdo nic nepozná.

Čtěte také: Kegelovy cviky - první pomoc při úniku moči

Pro začátečnice je v nabídce jen jedna kulička, která nepřenáší vibrace, ale jako zvykací pomůcka slouží dostatečně. Naopak pro profesionálky, které posilují pravidelně, jsou na trhu tříkuličkové typy, které jednoduše cvičení znesnadňují.

Chcete venušiny kuličky? Už nemusíte chodit jen do sexshopu

Vaginální kuličky se staly užitečnou zdravotní pomůckou a proto se dnes běžně prodávají v lékárnách, drogériích nebo ve zdravotnických potřebách. Při nákupu si vyberete z velké škály barev a motivů, kdy si domů donesete třeba imitaci kožešiny nebo dva golfové míčky.

Stejně, jako všechny ostatní intimní pomůcky i venušiny kuličky jsou vyrobené ze stoprocentního lékařského silikonu, aby se předcházelo alergické reakci. V sexshopech bývají kuličky o něco dražší, ale jako zdravotní pomůcku je seženete v cenách od 100 do 600 Kč. Opět platí, že za kvalitu se musí připlatit.

Novinkou v poslední době jsou kuličky s eliptickým průřezem, kuličky s výstupky nebo zkuste klasické ježaté s měkkými stětinkami. I tvar je při výběru důležitý. Čím lépe vám bude kulička sedět, tím více bude stimulovat svaly pánevního dna. Při používání těchto vychytanějších kuliček, myslete na to, že je sliznice pochvy více prokrvovaná a je nutné je nepoužívat dlouho, jinak dojde k otoku.

Dámy, které venušiny kuličky berou jako intimní záležitost, se nemusí bát ani stydět. Vaginální kuličky jsou k sehnání i na internetu přes erotické e-shopy.

Jaké kuličky koupit, aby na ně nepřišel šéf v práci?

V případě, že chcete kuličky používat i na pracovišti, dobře si vyberte materiál a provedení, aby při chůzi kuličky nevydávaly pravidelné cvakání nebo dokonce necinkaly. Zvuku se nemusíte děsit. Nejspíš si ho nikdo ani nevšimne, ale pokud máte pocit, že by vás to zbytečně znervózňovalo, sáhněte po dražším modelu, který bude vašim tichým společníkem.

A co vy? Jak posilujete svalstvo pánevního dna?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Inkontinence po porodu: Aby matka nepotřebovala plenky

5 důvodů, proč se nebát přechodu - a jak ho zvládnout

Staré oblečení: Vyhazovat, nebo ne?

 

Sestavuje Národní sbírku zlozvyků: Věci, které dělám, musejí mít koule, říká Šedá | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama