reklama

Hormonální jóga pomáhá ženám, mužům i diabetikům

Zacvičte se svými hormony, zlepšíte si život.

Foto: Isifa/Thinkstock

Kdo si myslí, že cvičením se nedá uzdravit, ten ještě nepoznal hormonální jógovou terapii - cvičení, které přirozenou cestou harmonizuje hladiny hormonů u žen, mužů a dokonce i diabetiků.

Díky pravidelnému cvičení se hladiny hormonů vrátí do optimální rovnováhy a harmonie.Jak říká terapeutka hormonální jógové terapie Jana Černotová: "Třicet minut hormonální jógy denně vám změní život. A nejsou to jen plané sliby!"

Seznamte se, prosím

Svou zkušenost popisuje i Lucie (35 let), která cvičí sestavu každé ráno: "Mám mnohem víc energie, odpadá ranní tíživá únava, rychleji usnu a spím bez probouzení až do rána. Mám stále dobrou náladu. Všimli si toho i lidé v mém okolí. Přednáším dvě hodiny v kuse na vysoké škole a nejsem tak vyšťavená. Po víkendovém cvičení mne přestalo bolet za krkem - a to jsem před tím zkoušela všechno možné!"

Doporučujeme: Téma: Hormony a jejich úloha v těle

"Sestavy jsou tři - jedna pro ženy (nejen) v menopauze, druhá pro muže (nejen) v andropauze a třetí pro diabetiky. Jedná se o cvičení rychlé, energizující a dynamické. Je vhodné pro ženy i muže, pro ženy angažované v práci, doma i s dětmi," říká Jana Černotová, která mění život lidem s nepříjemnými symptomy. 

Vysvětlení je jednoduché - díky komplexnosti cviků (dynamické pozice, dechové techniky, práce s energií a koncentrační antistresové prvky), které se během celé sestavy provádí, se naučíte zvládat svůj stres a také udržíte hormonální hladinu v harmonii. Hormonální jógová terapie (HJT) také celkově revitalizuje a omlazuje organismus.

Nový život pro ženy

Jako prevenci by HJT měly cvičit všechny ženy po 35. roku života, kdy začíná klesat hladina estrogenu.Terapie působí na žlázy s vnitřní sekrecí a pomáhá tak s odstraněním návalů, nočního pocení, psychické lability, zlepšuje se kvalita pleti, vlasů i nehtů. "Po víkendovém semináři mne přešlo noční pocení, je to neuvěřitelné," říká Hela (51 let), kterou po týdenním cvičení přešly i návaly.

Zvýší se hladina estrogenu v těle, což stimuluje ovulaci. Právě estrogen totiž stojí za většinou problémů s menopauzou. Zvýšení jeho úrovně působí rovněž jako prevence osteoporózy a kardiovaskulárních onemocnění. Ženy s PMS, s bolestivou menstruací a silným krvácením poznají v krátké době zlepšení stavu. Pravidelné cvičení napomáhá k odstranění bolestí, křečí, zadržování vody v těle, psychické lability i migrén. HJT příznivě působí i u cyst a myomů.

Ženy po šestinedělí mohou cvičením podpořit laktaci a eliminují psychické i emocionální výkyvy. "Výborné výsledky mají i ty, které řešily neplodnost nebo se připravovaly na umělé oplodnění. Terapie totiž pomáhá také připravit dělohu a zlepšuje výsledky přijetí vajíčka. Miminek počatých po určité době praktikování jsou již desítky," pyšní se Jana Černotová.

Muži a hormonální jóga? Samozřejmě!

Hormonální jóga však může zlepšit kvalitu života i mužům. Terapie zvyšuje libido, kvalitu spermatu a zkvalitňuje prožívání intimního života. Navíc vyrovnává emocionální nestabilitu a deprese.

"Harmonie hormonálního systému je nutnou podmínkou našeho zdraví," tvrdí terapeutka a cvičitelka, která se józe věnuje již od dětství. Cviky totiž navíc protahují zkrácené svaly, posilují ochabující partie, odstraňují bloky na páteři, čímž zlepšují nervové zásobení celého těla. Navíc pěkně tvarují postavu, zlepšují pohyblivost, pružnost a ohebnost těla. Dále může dojít k odstranění chronické zácpy, chronické únavy, bolestí zad, zahojení akné, zlepšení funkce štítné žlázy, posílení imunitního systému atd…

Jak pomáhá diabetikům?

Podle vědeckých studií je jedním z hlavních faktorů ovlivňujících rozvoj cukrovky stres. Právě HJT výrazně eliminuje jeho důsledky a obnovuje vitalitu. Aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí: slinivku, játra, štítnou žlázu a hypofýzu, harmonizuje hormonální systém a pomáhá udržovat hladinu krevního cukru. Působí detoxikačně a regeneračně, pomáhá předcházet rozvoji chronických komplikací. Není náhradou léčby, ale pomáhá onemocnění lépe zvládat a mít svůj metabolismus lépe pod kontrolou.

Hodí se všem, kteří trpí diabetem typu II a typu I, všem ve stavu pre-diabetu, ale jako prevence i těm, kdo mají genetickou dispozici k cukrovce. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

PMS vrací úder. Trpí už 80 % Češek

Nevíte, co jíte: Pravda o pečivu, cukru a soli

Co zbaví bolesti každá záda: Vyberte si postup sami

  

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama