reklama

5 žen hubne do plavek: Jak budou velké?

Od dubna sledujeme pět žen, které hubnou v rámci projektu Změním se- kondice. Tady jsou výsledky za tři měsíce.

Mohlo by vás zajímat

ZP MV ČR má za sebou již 17 let úspěšné činnosti a je otevřena všem věkovým, sociálním a profesním skupinám obyvatelstva. Jejích služeb v současné době využívá téměř 1 130 000 klientů, kteří pochopili, že zdraví je nejcennější hodnotou lidského života.

Dvanáct, patnáct a možná ještě víc kilo tuku se chtěla zbavit pětice žen, se kterou jsem vás seznámili v rámci projektu Změním se - kondice, jež pořádá ZPMVCR. Prázdniny jsou tu, sledujte změnu!

Taťána, Hanka, Barbora, Zita a Veronika na svůj boj s kily nebyly samy. Pomoc a podporu jim poskytl dietolog Ing. Petr Havlíček, psycholožka PhDr. Marta Boučková a trenér Martin Šťastný.

Podívejte se na jejich reporty:
Zita Učíková

Ze svých výsledků může mít radost - posuďte na fotkách. Má tak motivaci pokračovat. Aby měli s rodinou více pohybu, pořídili psa - na procházku se pak jednoduše musí!

Zita píše: Okolí si začíná více všímat proměny, řekla bych, že nejvíce je patrné v obličeji, že jdou kila skutečně pěkně dolů.

V týdnu jsem si stopla, jak dlouho mi trvá si nachystat jídlo na celý den a věřte či nikoliv, za 35 minut jsme měla krabičky nachystané (včetně toho, že jsem dělala oběd a večeři vařené). Takže pokud někdo řekne, že jíst zdravě je časově náročné,tak to skutečně není, vše je jenom o naší lenosti. Takže těm kteří uvažují o tom, že začnou žít zdravěji doporučuji, začít a nenechat se vlastní leností ovládat. :-)

Taťána Demeterová: Jsem v půlce!

Může být na sebe hrdá, že přežila peklo státnic na vysoké škole i bez pomoci čokolády. Když pak po měsíci snažení byla na měření u Petra Havlíčka, váha byla o 4 kg nižší a přes pas o 4 centimetry méně.

Táňa píše: Někomu se to bude zdát málo, já jsem za to šťastná, protože i když jsem dříve jedla málo, nic jsem nehubla a naopak přibírala. Ráda bych vám ukázala vzor mého jednodenního jídelníčku který si připravuji: 1) Snídaně: hrubozrnný chléb, lžička másla, 2 plátky šunky, zelenina kolik sníte 2) Svačina: bílý jogurt, banán, 2 lžíce műsli 3) Oběd: brokolice jako mozeček s 2 vejci, brambor, zeleninový salát 4) Svačina: bílý jogurt, jahody, 2 lžíce műsli 5) Večeře: rýže, kuřecí maso, zelenina

Barbora Kodešová: Bála jsem se zbytečně

Hodně se bála měření, ale nakonec se ukázalo, že neměla proč. Zdravím, Výsledky byly docela příjemné a Bára se cítila spokojena.

Bára píše: Ještě jednou jsme si projeli můj dosavadní jídelníček s Petrem Havlíčkem a udělali tam i několik změn. Tak uvidíme, jestli bude změna ještě k lepšímu! :-) Dnes jsem již po několikáté byla na cvičení s Braněm, které je moc fajn. Měla jsem dvouhodinovku, takže necelé dvě hodiny posilování ... Studio kam chodím je velice příjemné a hlavně jsem tam sama. Nemusím koukat na žádný jiný lidi, :-) což mi velmi vyhovuje!!! Čeká mě ale i nějaká ta dovolená atd., takže jsem zvědavá, jestli vše proběhne v pohodě :-)

Veronika Žáková: Nejtěžší období

Tentokrát musela vyznat své hříchy: moc toho nenacvičila a doporučený jídelníček taky nedodržela. Měla k tomu ovšem důvody a také se z toho poučila, a to se cení!

Verča píše: Ano. Přiznávám, že byly dny, kdy jsem měla i trochu alkoholu, kdy jsem večeřela v hospůdce nějaké dobré maso. Pořád jsem se snažila jídlo nějakým způsobem odlehčit. K vepřovému steaku jsem si dala vařený brambor místo hranolek. Alkohol byl pouze symbolický panák na připití nebo malá desítka po večeři. Ale myslím, že občas by měl zhřešit každý. Není ale nutné se tím pak užírat několik dní. Dobře, nejedla jsem předpisově, ale zítra se zase vrátím do zajetých kolejí a všechno bude ok. Proč se trápit, že to jednou nevyšlo? Dřív byl pro mě takový víkend koncem hubnoucího snažení. Říkala jsem si, že to vlastně nemá smysl, že mi bylo mnohem lépe a veseleji se vším tím dobrým jídlem.

Myslím, že je potřeba si uvědomit, že malý hřích nevadí. Nikdo není dokonalý, důležité je kvůli tomu nezahodit předchozí snažení. Myslíte, že bych kvůli tomu měla zahodit předchozí dvouměsíční snažení? Neměla a neudělám to!!! Užila jsem si jak víkend s přáteli, tak narozeninovou oslavu - pravda s mnohem menším množstvím alkoholu než dříve - ale prostě ... jedeme dál ...

Hana Kadečková: Je tady krize

Má pocit, že nehubne, má chutě na sladké, občas sní na posezení sáček ořechů... Tělo prý musí vzít na vědomí, že jde o skutečně trvalou změnu, ne jen o nějaký dočasný (kolikátý v pořadí) hubnoucí záchvat.

Hanka píše: Raději jsem sáhla po dobrém rádci. Zalistovala jsem v knize Jídlo jako životní styl, jejímž spoluautorem je Petr Havlíček. „Po nějaké době si tělo na hubnoucí režim nebo trvalou změnu životního stylu zvykne... Proto je třeba na chvíli nechat tělo vydechnout a odpočinout si. Nakrátko lehce zvýšit příjem. Pak opět nastolit hubnoucí režim. Rozhodně ale nedělejte razantní změny - tedy nevracejte se zpět k nezdravému jídlu a knedlíkům. Někdy pomůže k tomuto režimu přidat pohyb - ale opět nic razantního."

Takže přátelé, já Petra poslechnu. Dám teď svému tělu chvilku malou pauzu a přidám trochu pohybu. Jedu totiž na "sportovní" dovolenou. Máme chodit po alpských vršcích, koupat se v termálních jezerech, možná si nazout i kolečkové brusle (no, stála jsem na nich v životě dvakrát, a naposledy před půl rokem. Tak uvidíme...). A to by v tom byl ale setsakramentskej čert, aby to nešlo. Že jo! :-)

A pokud někdo z vás také začínáte s dovolenou, tak si ji pěkně užijte. Opalte se, ale nespalte; dobře papejte, ale nepřežírejte se; sportujte, ale nestrhněte se a hlavně - zdraví, veselí a odpočatí se zase vraťte na stránky vaší nejlepší zdravotní pojišťovny 211, na http://www.zdravijakovasen.cz/.

Pozn. redakce: Omlouváme se za sníženou kvalitu fotek.

Kde najdete víc

Zdraví jako vášeň je internetovým projektem Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra České republiky (ZP MV ČR), druhé největší veřejné pojišťovny na území ČR.

V současné době probíhá pro pojištěnce soutěž o auto, a pokud si zřídíte Kartu života, můžete vyhrát rovnou dva vozy Suzuki SX4 - více na http://www.zdravijakovasen.cz/souteze/soutez-o-automobil-suzuki-sx4. Soutěžit můžete až do září!

Klaus: Bát se covidu je srabácké, žijeme v bláznivé době, bojíme se víc lidí než virů | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama