reklama

Jak si doopravdy užít sex? Probuďte v sobě ženu

Každá žena v sobě nosí určitou vnitřní sílu, ženský potenciál, o kterém mnohdy ani neví. Pokuste se využít svou ženskou energií k tomu, abychom byly nejen lepší milenky, ale také si milování s partnerem více užily.

Foto: Isifa/Thinkstock

Každá žena v sobě nosí určitou vnitřní sílu, ženský potenciál, o kterém mnohdy ani neví. Neumíme využívat ženských energií k tomu, abychom byly nejen lepší milenky, ale také si milování s partnerem více užily.

My ženy v sobě jednoduše nosíme specifickou sílu, která je na jednu stranu jemná a citlivá, na druhou stranu má ohromnou sílu a vliv na naše prožitky v ložnici i v samotném partnerství a životě.

Poznejte se "zevnitř"

Máte pocit, že své fyzické tělo znáte, ale jakým způsobem? Nestačí pohled do zrcadla a vnější vnímání nás samotných, abychom sami sebe do hloubky poznaly. Jde primárně o to, abychom dokázaly rozumět našim vnitřním pocitům, emocím a ženským energiím, které se v nás ukrývají a během našeho cyklu se neustále mění.

Jak tedy začít chápat sama sebe tak trochu odlišným způsobem? Zkuste si každý den zapsat, jak se cítíte ve vlastním těle "zevnitř" a jaké emoce zrovna prožíváte? Jste emočně vyčerpaná, nabitá kreativní energií, křehká, v křeči, unavená, plná smutku? Jak sama zjistíte, během cyklu se vám emoce, fyzické i psychické rozpoložení neustále mění.

V této emoční mapě se naučíte orientovat primárně tak, že si budete vše alespoň tři měsíce zapisovat. Začněte první den vaší menstruace. Jak sama zjistíte, určité emoční rozpoložení se bude každý měsíc opakovat přibližně týden až 10 dnů. Pro zajímavost, celkem my ženy prožíváme čtyři různá stádia emočního a fyzického rozpoložení během jednoho ženského cyklu.

Znát sama sebe = lepší sex

Máte chuť na sexuální hrátky den před menstruací? Anebo byste se raději k partnerovi přitulila a jen se tak mazlila? A jak vypadají vaše choutky uprostřed vaší periody? Předpokládám, že se z tulící křehké ženy stává dračice, která chce mít vášnivý a ostřejší sex, je to tak? Pokud se naučíte rozumět vašemu tělu a emocím během vašeho cyklu, naučíte se tak orientovat i ve vašich sexuálních touhách, které se v jeho průběhu mění.

Pamatujte si, že není nic horšího, než se přemlouvat k sexuální aktivitě v době, kdy má vaše tělo naopak odpočívat a prožívat jemný láskyplnný přístup. A naopak, proč nevyužít doby, kdy máte obrovskou chuť na sexuální radovánky, cítíte se přitažlivě a máte i dostatek energie na celonoční radovánky? 

Čtěte také: Nesnáším ranní sex. Ale má své výhody...

Obecně platí, že v období před začátkem menstruace a během ní jste v "sexuálním útlumu" - v tento moment si s partnerem raději dělejte dobře jemným způsobem jako je mazlení nebo masáže. Naopak v období po menstruaci se vaše chuť na sex navyšuje a v tomto období tedy můžete být smyslnou milenkou se vším všudy.

Naučte se pár triků

Možná jste spolu už nějaký pátek a váš sex se stal stereotypní záležitostí. Pokud ale vašeho partnera máte stále ráda a chcete s ním prožít další roky, proč na sobě z hlediska intimity a ženskosti nepracovat? Využijte tedy vaší ženské síly a naučte se jí využívat.

Prvním, velice efektivním trikem je posilování a aktivování pánevního dna. A to nejen mimo ložnici, ale i přímo během milování. Není to nic složitého a přinese to rozkoš nejen vám, ale i vašemu partnerovi.

Druhým trikem je podpoření vaší ženskosti pomocí různých doplňků, jako je náhrdelník z perel, vysoké podpatky, barevné punčocháče anebo hedvábný šátek (a hraní si s ním).

Třetím trikem je prostá živočišnost, která k nám ženám také patří. Nejsme stále jen čisté a křehké lilie. Překvapte partnera během všední činnosti a nebojte se rychlého, intenzivního sexu mimo ložnici, bez dokonalé sprchy a večerní hygieny. Nebojte se mluvit tak, jak vás napadá a buďte i ženou, která dokáže o svých touhách mluvit "ostřejším způsobem", hrát si sama se sebou a realizovat si představy, které každá z nás má.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Největší mýty o mužích, které vám ničí vztah

Co vám ničí požitek ze sexu? Vlastní sebevědomí

3 nejčastější chyby v sexu, kterých se ženy dopouštějí

Schwarzenegger překvapil skvělou formou. V 73 letech posiluje a tasí meč jako zamlada | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama