reklama

Největší mýty o mužích, které vám ničí vztah

Každá z nás má ve svých představách určitý ideál muže, po kterém tajně touží. A s ním potom porovnáváme svého současného nebo potencionálního partnera. Snadno se pak stane, že nějakém svém požadavku lpíme a nehodláme ustoupit. Které mýty v sobě máme zakořeněné nejčastěji a které nám zbytečně kazí vztah?

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Každá z nás má ve svých představách určitý ideál muže, po kterém tajně touží. A s ním potom porovnáváme svého současného nebo potencionálního partnera. Snadno se pak stane, že nějakém svém požadavku lpíme a nehodláme ustoupit. Které mýty v sobě máme zakořeněné nejčastěji a které nám zbytečně kazí vztah?

Muž musí udělat první krok

Je zajímavé, jak jsou některé ženy při seznamování zbytečně pasivní. Když jsem se mých klientek vyptávala, proč tak dlouho čekají, odpověděly mi jasně: "Chlap je ten, který by měl zavolat první, být aktivní". Není to náhodou společenské nastavení, které je půl století staré?

Umíme podnikat, vydělávat miliony, ale při seznamování jsme ty, které čekají na zprávu. Když nepřijde, vztah nemá šanci. Souhlasím s tím, že jsou to právě muži, kteří by měli udělat zásadní krok. My jsme tu ale od toho, abychom jim alespoň "hodily kapesníček" a dali příležitost nás oslovit. A dokonce si myslím, že není nic špatného na tom, když druhou stranu pozveme na kafe, pokud to tak cítíme.

Správný chlap je kutil

Bohužel, muži se nerodí se šroubovákem v ruce. A záleží na vedení jejich otců, zda je naučí praktičnosti i kutilství. Existují i případy, kdy muži díky "nuceným pracím" v dospívání jakékoliv práce tohoto typu nenávidí a mají k nim tak přirozený odpor. Kde jsme se ale my ženy naučily, že každý chlap by měl umět pracovat s vrtačkou?

V dnešní době, kdy je běžné si najmout hodinového manžela nebo řemeslníka, to není životně nutné, nemyslíte? Váš partner může mít tunu jiných pozitivních vlastností, tak proč jej nutit do pozice, která mu není přirozená? Pokud máte doma kutila, jásejte. Pokud ne, uvědomte si jeho jiné pozitivní vlastnosti.

Muži se má starat o finance

Fascinuje mě, kolik žen se o své finance vůbec nestará, a celou výplatu odevzdává manželům. Je skvělé si důvěřovat, a spravovat peníze společně. Zároveň je ale nutné, abychom se my ženy finančně vzdělávaly, měly vlastní zásobu peněz a byly samostatné. Naši lásku to určitě kazit nebude.

Čtěte také: Ideální muž neexistuje, ale můžete ho stvořit. Víme jak

Díky naší výchově jsme se naučily, že penězům rozumí spíše muži, což nemusí být vůbec pravdou. Exekutoři by vám o tom mohli hodně povyprávět. Zajímejte se tedy o váš domácí rozpočet a spravujte si své finance tak, abyste byla kdykoliv připravená za sebe přijmout plnou odpovědnost.

Muž potřebuje maso

Další mýtus, který již u hromady mužů vůbec neplatí. Doma nás však maminky a babičky učily, že otec rodiny potřebuje teplou večeři a hlavně, pořádný kus masa. Pokud máte doma masožrouta, který skutečně maso miluje, nedělejte z něj vegetariána.

Avšak, pokud to váš partner nevyžaduje, vařte podle vaší chuti a nebojte se odlehčit. I muži se dnes chtějí cítit dobře, jíst zdravě a nemít přebytečná kila. Fakt, že plný žaludek je základem rodinného štěstí, již nemusí být u mužů dávnou pravdou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Mám tě rád. Proč to muži nechtějí říkat?

Nejčastější zábrany při sexu: Jak je překonat?

Kalorické tabulky: Přílohy, po kterých přiberete!

Stach: Nenechám si vzít radost ze života. Dnes jsem klidnější, věda nám dala řešení | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama