reklama
 

10 nejčastějších mýtů o sexualitě ženy

Zažité pověry a mýty o ženské sexualitě se mohou vyvracet donekonečna. Možná je načase zase pár mýtů uvést na pravou míru.

Foto: Profimedia

Zažité pověry a mýty o ženské sexualitě se mohou vyvracet donekonečna. Panuje obecný názor, že žena potřebuje k orgasmu pořádně velký penis, že partnera musí milovat, aby si nádherně užila, a bez prožití vyvrcholení je pěkně podrážděná.

Možná je načase zase pár mýtů uvést na pravou míru.

1. Ženy pociťují menší sexuální touhu než muži
Jistě, muži jsou více impulzivní, více reagují na vzrušení a snadněji vyvrcholí. Ale to neznamená, že ženy touží po sexu méně. Jen k tomu aktu přistupují jinak. Nebudou se na svůj objekt zájmu vrhat a osahávat ho. Jdou na to pomalu a diskrétně. Kromě fyzického vzrušení ženy potřebují cítit, že jsou obdivovány, případně milovány.

2. Pro ženy není sex tak důležitý
Panuje názor, že ženy sex tolik nepotřebují a svůj zájem a pozornost soustředí především na rodinu a děti. Jenže moderní zdravá žena ocení kvalitní sex stejně jako muž. Akorát ho tak nepreferuje veřejně. Stačí se jen podívat na Sex ve městě. Tam je vidět,  že sex zaujímá jedno z prvních míst v myšlenkách ženy.

3. Ženy víc mluví o sexu mezi sebou
Nemusí to tak být. Když spolu dvě kamarádky probírají svůj milostný život, sdělují si i šťavnaté podrobnosti. Mužská parta se zase ráda baví o sexu mnohem obecněji. Muži spíš řeknou, zda milování s tou a tou bylo dobré nebo špatné, a nezacházejí do detailů. Ženy nemluví o sexu víc: mluví o něm jinak.

4. Ženy masturbují málo nebo vůbec
Je těžké přesně říci, kolik žen masturbuje, protože i v dnešní době je ženská masturbace stále ještě tabu. Podle nedávné studie onanuje 60 % žen - tedy většina.

5. Všechny ženy milují lízání
Většina sice ano, dokonce prý až 75 % žen. Ale podle americké studie se 45 % žen při orálu, který jí provádí partner, necítí dobře. Tento druh sexu přijímají s rozpaky, některým vůbec není příjemný.  Ne všechny z nás milujeme orální sex.

6. Pokud žena není vlhká, není vzrušená
To nemusí vůbec platit. Existují i jiné příčiny vaginální suchosti. Je třeba vzít v úvahu stres, hormonální změny, nedostatek sexuální aktivity, dokonce i vedlejší účinky léků. Nedostatek vaginální vlhkosti někdy nemá nic společného s touhou po sexu.

7. Ženy jsou romantické i v posteli
Ano, romantiku milujeme. Květiny, překvapení, dárky a projevy lásky - to se ženám líbí. Jenže někdy je přepadne chuť na divoké milování tady a teď a to jde romantika stranou.

8. Pokud ženy nemají orgasmus, jsou podrážděné
Ano i ne. Někdy stačí dlouhé něžné milování, aby ženu uspokojilo, a vůbec nemusí k jejímu vyvrcholení dojít. A jindy ženu daleko víc vzruší jiné praktiky (mazlení, hlazení, stimulace prsou, klitorisu) než samotná kopulace.

9. Ženy nejlépe prožívají sex s milovaným mužem
Není to úplně pravda. Láska sice prohlubuje požitek z milování, ale každá žena má za sebou určitě parádní sex na jednu noc, nebo s úplně cizím mužem.

10. Ženská sexuální rozkoš je závislá na velikosti penisu partnera.
Lež jako věž. To je velký mindrák mužů, kteří to pravděpodobně okoukali z pornofilmů. Takže, pánové, klíč báječnému milování je jinde: v předehře, laskání, znalosti partnerčina těla a schopnosti se bavit společně o tom, co oběma dělá v milování dobře.

Co si o tom myslíte vy? Napište nám do diskuse, váš názor nás zajímá!

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama