reklama

3 nejčastější chyby v sexu, kterých se ženy dopouštějí

Ženy dělají v sexu spoustu chyb, kvůli nimž přicházejí nejen o důstojnost a sebevědomí, ale často I celý vztah. Udělejte si tedy konečně jasno v tom, čemu je lepší se při sexu vyvarovat.

Foto: Isifa/Thinkstock

Ženy dělají v sexu spoustu chyb, kvůli nimž přicházejí nejen o důstojnost a sebevědomí, ale často I celý vztah. Udělejte si tedy konečně jasno v tom, čemu je lepší se při sexu vyvarovat.

Sexualita a prožívání intimních chvil k našemu životu jednoduše patří. Chtíč a touha prožívat uspokojivý sex je naopak znakem našeho duševního zdraví. Na druhou stranu, sex by se neměl stát naší jedinou životní zálibou a stejně tak by neměl sloužit k získání nového partnerského vztahu.

Právě to je jedna z nejčastějších chyb, kterých se ženy dopouští:

1) Používáme sex k získání partnera

Vybavíte si, jak se lidé seznamovali dříve, za první republiky? Než došlo k prvnímu sexu, už se ti dva museli pořádně znát. Dnešní doba je ve všem rychlá, bohužel i ve sbližování se. Přitom, největší chybu, kterou můžeme při seznámení udělat, je právě okamžité sexuální sblížení. Nejdříve vyzkoušíme sex, a až poté posuzujeme, zda se k nám partner hodí.

Doporučujeme: 8 věcí, které vám ničí sex

Tak si s ním ale vytvoříme určité mentální pouto, které je nesmazatelné a může nás v budoucnosti trápit formou nepříjemných myšlenek "nečistoty" a výčitek. Náš mozek na žádný prožitek nezapomíná a dobře si jej ukládá. Zkuste se tedy nejdříve s novou známostí více sblížit bez dotyků. Chraňte si více vaše ženství, mentální čistotu a nedávejte se jen tak někomu.

2) Předstíráme sexuální rozkoš

Nechceme partnera ranit, neumíme si říci, co vlastně chceme, a tak předstíráme, jak nás to s ním baví. Přitom bychom si představovaly sex úplně jinak. Ze sexu se stane "strojová záležitost" a my se postupem doby začneme obávat okamžiku, kdy náš protějšek bude sex požadovat.

Čtěte také: Nevěra jako recept na šťastné manželství?

Není divu, že si muži hledají po letech manželství milenky. Když mají doma ženu, která je stále odmítá? Sobectví vás tedy v tomto směru může zachránit. Od začátku vztahu si říkejte, co vám dělá dobře a buďte v posteli svá. Buď se vám s partnerem podaří najít stejnou vlnu, anebo jste stejně předurčeni sexuální partnerské nudě a možné oboustranné nevěře.

3) Nemáme vztah k vlastnímu tělu

Svým klientům často připomínám, že šťastný partnerský vztah začíná u štěstí nás samotných. My sami se musíme mít rádi a vytvářet se sebou pohodový vztah. Pokud máme zdravé sebevědomí, naše vztahy mohou být rovnocenné, funkční, tedy šťastné. Stejně tak to platí u sexu. Když se máte rádi, můžete vnímat vaše vlastní tělo a naučíte se s ním také mnohem lépe pracovat. A není to jen o cvičení.

Zkuste začít trénovat tak, že se budete jeden den věnovat pouze vašemu dechu a chůzi. Jak dýcháte a hýbete se? Jaké části těla máte tendenci při chůzi schovávat a za které části těla se stydíte? Vaše tělo byste měly hýčkat jako poklad, který pro vás má obrovskou hodnotu. Najděte si tedy k němu pozitivní vztah. Uvidíte, že váš postoj bude mít obrovský odraz i ve vašem sexuálním životě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 nejhorších mužských vlastností: Zbavte se jich

8 rad, jak být konečně šťastná. Napořád

Strach z ošklivosti a stárnutí: Co vás děsí a co pomůže

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama