reklama

Chcete vyšší plat? Musíte mít pravidelný sex

Mezi vaším sexuálním životem a výší výplaty je překvapivá souvislost...

Foto: Isifa/Thinkstock

Nová studie ukázala, že lidé, kteří mají několikrát do týdne, vydělávají víc peněz než ti s menší sexuální aktivitou. Proč je častější sex klíčem ke spokojenému životu?

Ptáte-li se na přesné číslo, pak ono "několikrát" znamená podle řecké studie, která se touto souvislostí zabývala, dvakrát až třikrát týdně. "Dokázali jsme, že ti, kdo jsou v osobním životě šťastní a spokojení, jsou produktivnější a úspěšnější po profesní stránce," říká vedoucí studie doktor Nick Drydakis on-line deníku The Telegraph.

Čím to je?

Důvody, proč ti, co mají bohatý sexuální život, jsou bohatší i po finanční stránce, bohužel už tak jasné nejsou. Autoři výzkumu nezjistili, jestli je vyšší plat důsledkem toho, že sex zvyšuje pracovní výkonnost, a proto jsou lidé s pravidelným sexem v práci lépe odměňováni, anebo jde prostě jen o to, že díky sexu máte tak nějak víc štěstí. Studie se však zúčastnilo osm tisíc respondentů, čili její výsledky nejsou tak úplně zanedbatelné.

Funguje to však prý i naopak. Čím méně sexu máte, tím horší berete výplatu. Podle zmíněného Telegraphu to však dává dokonalý smysl: "Sex je zábavný, nic nestojí a vyplavují se při něm hormony štěstí. Funguje stejně jako třeba dlouhý běh nebo gin s tonikem, jenže je jaksi pohodlnější a bezpečnější."

Máte osobní život?

Zároveň tato studie prý dokazuje, jak moc je pro naši práci důležité to, co děláme mimo ni. A zároveň, že je velmi důležité nemít v životě jen práci, ale umět také žít svůj život. Protože právě ten nás nabije energií, dobrou náladou a pozitivními zážitky, které nás pak inspirují a motivují během pracovní doby.

"Dobrý sex má mnoho společného s tím, jak profesionální umíte být," upozorňuje dále The Telegraph. "Pokud máte pravidelný sexuální život, pak zřejmě umíte naslouchat, pozorovat, řešit problémy, umět pomoct druhýmu, ale zároveň i myslet na sebe."

Zároveň to všechno může být naopak. To, že vyděláváte hodně, může směřovat k tomu, že budete mít také víc sexu. A rozhodně ne proto, že by si ho lidé kupovali. Často to nemají zapotřebí.

V první řadě jsou moc a úspěch pro druhé velmi sexy. Samozřejmě především pro ženy, ale na druhou stranu úspěšná žena bývá spokojená a sebevědomá, a to zase přitahuje muže.

Stačí zabrat...

V druhé řadě nám vysoký příjem přináší pocit zadostiučinění a naplnění, a tak si i všechny mimopracovní aktivity užíváme více. Logicky pak máme větší chuť na sex než člověk, který se pravidelně stresuje tím, z čeho zaplatí další splátku hypotéky.

Vyplývá z toho tedy asi jediné: Ať už toužíme po častějším sexu nebo větší výplatě, měli bychom se víc snažit. Zaberme v práci, nezapomínejme na osobní život. Pak se (alespoň podle zmíněné studie) dostaví lepší život se vším všudy.

Tereza Těžká: Je nás pět, mám třikrát víc lásky i trápení. Je mýtus, že nežárlíme | Video: DVTV, Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama