reklama
 

Seznamujete se přes internet? Tyhle lži uslyšíte!

Jestliže hledáte životního partnera přes internet, počítejte s tím, že spousta lidí v seznamkách lže, aby se vám snadněji zalíbila. Máme pro vás přehled těch nejčastějších výmyslů, které při on-line seznamování určitě uslyšíte.

Foto: Profimedia, .cz

Jestliže hledáte životního partnera přes internet, počítejte s tím, že spousta lidí v seznamkách lže, aby se vám snadněji zalíbila. Máme pro vás přehled těch nejčastějších výmyslů, které při on-line seznamování určitě uslyšíte.

Představte si, že si přes internet domluvíte schůzku s mužem, s nímž jste si v e-mailech nebo na chatu perfektně rozuměla. Těšíte se, protože v profilu má napsáno, že je vysoký, má atletickou postavu, protože často sportuje, navíc pracuje v bance jako vysoce postavený úředník, takže bude určitě mít i slušný příjem.

Jenže na rande dorazí jeho opravdové, nevirtuální JÁ: podsaditý týpek s pupíkem, který se snaží zakrýt starým svetrem se švédským vzorem. Už od pohledu je jasné, že ten by v bance mohl dělat tak maximálně uklízeče...   

Muži jsou lháři

Nechcete svého budoucího partnera zklamat úplně stejně? Pak si při zakládání profilu na webové seznamce raději nevymýšlejte.

Je ale pravda, že muži si (bohužel pro ženy) na on-line seznamkách vymýšlejí mnohem častěji. Více než čtyřicet procent z nich například tvrdí, že berou více peněz než ve skutečnosti, a zhruba stejný počet si také vymýšlí pohádky o své práci, aby na potenciální partnerky působili zajímavěji.

Muži se také velmi často snaží zvýšit svoje postavení a získat respekt tím, že začnou tvrdit, že znají nějakou celebritu nebo jiného vlivného člověka, eventuelně vypráví, že pracují ve filmovém průmyslu, nebo alespoň ve finančnictví. Kromě toho také v kolonce „výška" udávají víc centimetrů, než kolik skutečně měří.

Lžou i ženy

Ovšem ani ženy nezůstávají pozadu. Nejčastěji mlží ohledně své váhy, velmi často ale také zatajují svůj věk, přičemž se samozřejmě dělají mladší. I ony ale často schválně přehání s výší svojí výplaty.

Obě pohlaví si také často vymýšlejí v tom, že mají v práci osobní asistentku nebo podřízené, aby působili důležitěji a seriózněji. Vyplývá to z anonymního průzkumu jedné z největších on-line seznamek na světě s názvem BeautifulPeople.com.

Dokážete si představit, že by se v nějakém vztahu dalo utajit, jakou práci vykonáváte? Nebo že by partner třeba ještě deset let po svatbě nevěděl, kolik je vám doopravdy let? A nezdají se vám všechny tyto lži zbytečné?

Evropani jsou pravdomluvnější

Přece jen ale pro vás máme jednu dobrou zprávu. Alespoň co se týče vzhledu, lžou Evropané mnohem méně než Američani. Americká společnost je totiž vizáží doslova posedlá, zatímco v Evropě raději jdeme s pravdou ven hned na začátku a tolik se nebojíme, co si o našem vzhledu druhý pomyslí.

A ještě jeden zajímavý tip: Čím je uživatel on-line seznamky starší, tím méně si vymýšlí - ať už o tom, jak vypadá, kolik bere, nebo kde pracuje.

Nehodnoťte se

Mimochodem, někdo by mohl brát za lež i to, že sami sebe nějak zhodnotíte a zrovna se přitom neshodnete s jeho vkusem nebo názorem. Odborníci z české on-line seznamky jiskření.cz proto radí:

"Pohledný blonďák s vypracovaným tělem či sympatická zrzka, jak se v profilu popíšeme, nemusí vzbudit sympatie u každého. Někomu se líbit přeci vůbec nemusíme. Nehodnoťme svůj vzhled a raději nechme každého, ať si obrázek o naší atraktivitě utvoří sám."

Prolhané fotky

Samostatnou kapitolou pro obě pohlaví jsou potom fotografie. Pokud lidé navštěvují seznamku, která umožňuje mít na profilu svůj obrázek, v drtivé většině si tam dávají fotku, na níž vypadají sice krásně, ale bohužel ne reálně.

Vždy je lepší sem umístit fotku, kde vypadáte řekněme průměrně, než tu, kde jste profesionálně nalíčená a učesaná a ještě navíc vyretušovaná. Na opravdovém rande přece odborníka na photoshop mít nebudete... 

Sympatická tvář s úsměvem zaujme muže i ženy nejvíce. Naopak lidé bez fotografie či s obrázky animovaných postaviček dávají světu jasnou zprávu: je lepší mou tvář nevidět!

Více info se dozvíte na jiskření.cz

Využili jste někdy služeb on-line seznamky? A setkali jste se s tím, že vám někdo lhal? Nebo jste lhali také? Napište nám o tom na [email protected].

 

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama