reklama

Jaro je tu! Vyjeďte si na bruslích!

Chcete zhubnout a zformovat postavu do plavek? Kupte si in line brusle a vyrazte na nich za prvním jarním sluníčkem

Foto: profimedia.cz

Počasí slibuje na příští víkend patnáct stupňů. Ideální teploty na to vytáhnout in line brusle a protáhnout si svaly. Pokud žádné nemáte, podívejte se na naše tři tipy, které jsme pro vás připravili a vyrazte do obchodu.

Ideální sport pro spalování tuků je kromě běhání a nordic walking, in line bruslení. Zformujeme nejen nohy, ale také zadaček a břicho. Při nakupování nových bruslí nezapomínejte na helmu, chrániče kolen a loktů a v případě, že se chystáte sportu věnovat ve větším rozsahu i chránič páteře.

Kvalitní ložiska jsou základem dobrých in linů

Pro rekreační fitness a kondiční bruslení jsou vhodným typem bruslí Temper Top II 40. Tento model je výhradně pánský, ale i žena se v nich bude cítit pohodlně. Brusle disponují kvalitními ložisky řady ABEC 9. K bezpečnější jízdě slouží hliníkový rám vyztužený lisováním 3D konstrukce. Kolečka mají průměr 80 milimetrů a tvrdost 82 A zaručuje běžnou rychlost opotřebování.

Tyto brusle za 1 699 jsou určené pro střední až vyšší zátěž. Stupeň únosnosti je označený čtyřkou, což znamená, že se na nich vyřádí spíše pokročilí a zkušení bruslaři. Zapínání je řešené formou tkaniček a zpevňující přezky v oblasti kotníků. Prodávají se ve velikostech 38 až 47, kdy dělka vnitřní vložky při největší velikosti 47 je 30,5 centimetrů.

Pot nemá žádnou šanci

Pánské kolečkové brusle Roces Y 300 patří také do kategorie fitness. Jde o kvalitní sportovní pomůcku, která vám pomůže spalovat přebytečné kilogramy. Nylonová skořepina je opatřená speciálním systémem s otvory pro přirozené odvětrávání. Snadno se obouvají a díky přezce s pamětí jdou velmi dobře utáhnout. Kromě přezky slouží k zapínání ještě boční zip a tkanička.

Tento model se prodává za 3 990 korun. Pro bezpečnost jsou zabudovaná ložiska řady ABEC 7. Velikost koleček je 90 milimetrů a tvrdost 82 A je jistotou, že při sportovní rychlejší jízdě se budou opotřebovávat rovnoměrně. Tento typ si obují dámy pouze s větší velikostí nohy. Prodávají se ve velikostech 42 - 48. Není ovšem třeba zoufat, protože model Roces Y 300 W jsou tytéž brusle, jako Roces Y 300 akorát určený pro dámskou nohu velikosti 38 - 42.

Kvalitní profesionál na kolečkách

Inline brusle Rollerblade Igniter 90 XT W jsou dámský model určený pro fitness rekreační styl jízdy. Jde o opravdovou novinku na trhu 2012. Jsou ideální volbou pro vyšší sportovní zátěž. Bota je vyrobená pro maximální stabilitu a komfort. V oblasti kotníku se přidávají inzerty z líné pěny s paměťovým efektem. Kromě kvality, jde o propracovaný design se zapínáním pomocí tkaniček, suchého zipu a nastavitelné přezky.

Jedinou nevýhodou u tohoto typu je pevný rám, který nejde při nasazování nijak moc roztáhnout. Lidé s širší nohou mají prostě smůlu a do boty se nedostanou. Dámský model se prodává ve velikostech 38-41 a pro pány řada Igniter 90 XT ve velikosti 42 - 46.

Velkou předností je hliníkový podvozek s ložisky řady SG9. Brusle Rollerblade jsou osazené fitnessovými kolečky Rollerblade Active o tvrdosti 84 A a průměru 84 centimetrů. Pokud lze hovořit o opotřebení, jde o kolečka s nejdelší životností mezi naším výběrem. Kvalitu je třeba zaplatit a v tomto případě musíme z peněženky vyndat 5 399 korun.

 

 

Lipovská: Dvořák o můj život neusiluje, porušuje ale zákon a není dobrým ředitelem ČT | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama