reklama

7 tipů, jak lyžovat bez rizika!

Víme jak na dovolené v zahraničí neztrácet hlavu! Pořiďte si dobré cestovní pojištění

Foto: Thinkstock

Chystáte se na hory a nevíte, co dělat v případě nehody na sjezdovce? Komu zavolat, když vám ukradnou lyže a sportovní vybavení? Máme pro vás pár rad, jak si správně vybrat cestovní pojištění!

Dovolená se může proměnit v peklo, když se něco přihodí a my nemáme správné cestovní pojištění. Podívejte se, co dělat, když  vyrážíte na aktivní sportovní dovolenou.

Stačí mi běžné zdravotní pojištění?

Klasické pojištění se v zemích EU vztahuje jen na základní ošetření. Při ošetření bude většinou třeba doplatit dost velkou částku za spoluúčast a léky. Z běžného pojištění se nehradí transport do nemocnice. Spoléhat se na tuzemské pojištění se většinou nevyplatí. Podobně je to u pojištění dražších platebních karet. Je třeba hlídat pojistné podmínky a limit krytí, který by mohl být problémem v případě placení za  nehodu.

Co dělat, pokud se na sjezdovce stane nehoda?

Při každé nehodě, kdy jste účastníkem, ihned volejte asistenční službu své pojišťovny. Pomohou vám řešit situaci a najdou vhodného lékaře. Pokud je to trochu možné, zajistěte si svědky nehody, fotografie nebo videozáznam. V případě šetření nepodepisujte žádné formuláře, kterým nerozumíte.

Kde hledat telefon na asistenční službu?

Oba dva údaje najdete v dokladech o vašem pojištění. Jsou uvedené i v pojistných podmínkách. Dobrým krokem je mít telefonní číslo uložené v mobilu. Vyřeší za vás vaše problémy a ušetří nemalé finanční prostředky.

Proč a kdy připojistit rizikové sporty?

Zamyslete se nad tím, co se chystáte dělat na dovolené. Většina pojišťoven má lyžování v základním pojištění, ale někdy je nutné připojištění. Pokud plánujete sporty jako sáňkování, jízda na snowboardu nebo zorbing, je nutné připojištění rizikových sportů.

Jaká další pojištění se vyplatí?

Užitečné je připojištění odpovědnosti za škodu. Často se stane, že je po vás zpětně vymáhaná vysoká náhrada za škodu i v případě, že jste nehodu nezavinili. Může se stát, že kvůli jazykové bariéře se ocitnete v pozici viníka. Vyplatí se uzavřít takové pojištění, které pokryje veškeré náklady na léčbu poškozeného. V případě transportu zraněného mohou náklady narůstat až do výše několika milionů korun.

Co dělat v případě ztráty zavazadla?

Při ztrátě zavazadla hned při cestě, musíme vše nahlásit dopravci. Ihned by měl být sepsán protokol o škodách spolu se seznamem ztracených věcí, jejich cena a celková škoda. Pojišťovna by měla nahradit škodu kdykoliv během vašeho pobytu. Pečlivě si přečtěte pojistné podmínky a v případě potřeby uzavřete pojištění zavazadel zvlášť.

Co vše mohu považovat za zavazadlo?

Mezi zavazadla patří i lyže a snowboard. Pokud jsou odcizeny z uzamčeného prostoru, pojišťovna škodu zaplatí. V případě, že jsou lyže ukradené před restaurací ze stojanu, škodu by měl uhradit odpovědný provozovatel daného místa. Je nutné je mít uložené na místě, pro ně určeném.

 

 

reklama
reklama
reklama