reklama
 

Blanka Matragi vydala svou druhou knihu Jedu dál

Blanka Matragi vydala koncem září svou novou knihu Jedu dál. Vypráví příběh, jak se z Čech dostala do Libanonu

Foto: Profimedia.cz

Slavná módní návrhářka Blanka Matragi uvedla  koncem září novou knihu Jedu dál. K této příležitosti se konala koncem září autogramiáda v Paláci knih Luxor a její kniha už po měsíci slaví úspěch.

Umělkyně vytváří modely, v nichž ženy vypadají jako motýli, víly nebo snové bytosti, kolem jejich těl se vznáší lehký materiál, průzračné a třpytivé závoje. Nesmírně energická, komunikativní  a rozzářená Blanka Matragi chce dát lidem vědět o svém úspěchu a životě. Od roku 1982 má v Bejrútu otevřený Salon Blanka Haute Couture. Jediní muži, kteří nosí její šaty jsou příslušníci libanonské policie.

Módní designérka již třicet let obléká manželky, dcery, sestry králů, emírů, šejchů a ostatních magnátů v zemích Perského zálivu. Své stálé zákazníky má i v Evropě. Rodačka z Čech je držitelkou mnoha ocenění za svou práci. Přiznává, že bez svého manžela Makrama by značka Matragi neexistovala. Absolventka Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze tvrdí, že některé princezny ji mají za přítelkyni, ale tyto dva světy nelze míchat. 

Blanka Matragi vydává již svou druhou knihu s názvem Jedu dál. Startovní náklad činní deset tisíc výtisků a je v prodeji od 22. září. Kniha popisuje napínavou a dramatickou cestu z Českomoravské vrchoviny až na nejvyšší světovou úroveň módy. Dočteme se o její tvorbě a autentických osobních zážitcích a zkušenostech. Projdeme třicet let proslulé oděvní výtvarnice a dozvíme se, zda měla obrovské štěstí, či za tím vším stojí velká dřina a odříkání.

Titul vydává nakladatelství Ikar. Zájemci ji mohou pořídit za necelých 350 korun a ponořit se do více než dvě stě stran života Češky, která našla štěstí v Libanonu.

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama