reklama

Proč muži podléhají ňaderné přitažlivosti?

Ženská ňadra nestvořila matka příroda pouze pro miminka, ve značné míře bylo pamatováno i na muže.

Foto: Profimedia.cz

Protože ženská ňadra nestvořila matka příroda pouze pro miminka. Co se jejich funkcionality a designu týká, bylo ve značné míře pamatováno i na muže. Jejich láska k těmto ženským atributům je totiž skryta hluboko v mozkové kůře.

Jak k tomu došlo, vysvětluje psychiatr MUDr. Radkin Honzák, CSc. v časopisu Vesmír (2013/6). Vychází přitom z teorií Larryho Younga, profesora psychiatrie na americké Emory University, publikovaných v knize The Chemistry Between Us.

Věčná inspirace umělců

"Dva prsy tvé jsou dva koloušci, dvojčátka gazelí, která se na liliích pasou - nepochybuji o tom, že Píseň písní napsal muž, a žádná Sapfó. Také básník Villon, zkušený muž, vložil do nářku kdysi sličné zbrojmistrové tato slova: Kde prsíčka, dvě kuřátka, kde nožky mé a mezi nimi ta roztomilá zahrádka? Poetický oblouk završuje Jaroslav Seifert: Na něžnou křivku ňader tvých je těžko hledět bez závrati... Řečeno jazykem prostým a jadrným: Prsa jsou od toho, aby se na ně koukalo!" shrnuje Radkin Honzák.

Více článků Radkina Honzáka najdete na blogu Aktuálně.cz a též na stránkách časopisu Vesmír.

"Také výtvarní umělci se na tomto úchvatném ženském sekundárním znaku vyřádili, počínaje kresbami v jeskyních a Věstonickou venuší až po kubisty - ani oni si netroufli dát mu krychlové tvary! Nejangažovanější však je umění užité, móda," pokračuje psychiatr. "Vlastního specifického kusu oděvu se prsa dočkala na přelomu 19. a 20. století. V roce 1914 Mary Phelps-Jacobs patentovala první design podprsenky skládající se ze dvou kapesníků navzájem pospojovaných dětskou stuhou. Dnes vlastní každá žena průměrně devět podprsenek, přičemž skoro čtvrtina je nenosí - vyndaly tedy ňadra z kapes."

Skryto hluboko v mozku

Ať v kapsách nebo ne, přitahují ňadra oči - a nejen oči - mužů všeho věku. Záhada této přitažlivosti čekala dlouhá staletí na svého Newtona. Podle Radkina Honzáka by jím mohl být psychiatr Larry Young, který studuje neurobiologii sociálních jevů. Jak se pan profesor domnívá, evoluce využila starší neuronální okruh původně určený k posílení vazby mezi matkou a dítětem během kojení, aby posílil vazbu mezi mužem a ženou.

Doporučujeme: Celibát a boj o ňadra aneb Novopečený otec trpí

"Stimulace bradavek při kojení vyvolává produkci oxytocinu, jenž zaplavuje mozek kojící matky a zvyšuje její pozornost i lásku k miminku. Uvedený neuronální okruh ale funguje také ve prospěch mužů. Stimulace bradavek totiž podporuje i sexuální chuť - aktivuje stejné oblasti mozku jako stimulace klitorisu nebo vaginální sliznice. Když partner hladí ženina prsa, posiluje její touhu být s ním i nadále. Muži proto milují ženské prsy stejně jako kojenci, přestože už neobsahují žádné mléko, ale jen tukovou tkáň - jsou tedy určitým podvodem přírody na nich páchaným," vyvozuje Radkin Honzák.

Dlouhý pohled do ženského výstřihu proto není nevychovaností, ale podlehnutím evoluci... Proč si příroda s muži takto zahrává, přestože podobnou možnost nenabídla ani nejblíže příbuzným živočišným druhům? Jak se Larry Young domnívá, souvisí to s lidským vzpřímeným postojem, v jehož důsledku se ňadra stala viditelným sexuálním poutačem, ale především s monogamními vztahy, které jsou v živočišné říši výjimkou. Nezbývá tedy, než vyjít přirozenosti vstříc a věnovat ženským prsům při milostné předehře i sexuálním aktu tolik pozornosti, kolik si zaslouží!

O tom, že na myšlenkách Larryho Younga je hodně pravdy, se můžete přesvědčit na videu, které skrytou kamerou zachycuje mužské reakce na vyzývavá ženská ňadra:

zdroj: youtube.com

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 nejtemnějších tajemství, jež mají ženy před manžely

Jsem ta druhá. Ta, která miluje tvého manžela

Jak to zařídit, aby vás muži zbožňovali? Návod od muže

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama