reklama

Celibát a boj o ňadra aneb Novopečený otec trpí

Pomoc! Manželka porodila - a já ji nepoznávám! Odcizila se mi, místo mě miluje jen naše mimino. Bývali jsme sehraná dvojka: u stolu, v posteli, v životě. Teď je všechno jinak… „Kdysi milující partnerka na mne kouká jen jako na trubce vhodného k dodávce genů. Na prvním místě je u ní vždy jen řvoucí mimino. A sex? Darmo mluvit!" Tak nějak by zněla litanie mnohého novopečeného tatínka.

Hádka
Hádka | Foto: Profimedia.cz

Pomoc! Manželka porodila - a já ji nepoznávám! Odcizila se mi, místo mě miluje jen naše mimino. Bývali jsme sehraná dvojka: u stolu, v posteli, v životě. Teď je všechno jinak…

„Kdysi milující partnerka na mne kouká jen jako na trubce vhodného k dodávce genů. První na místě je u ní vždy jen řvoucí mimino. A sex? Darmo mluvit!" Tak nějak by zněla litanie mnohého novopečeného tatínka.

Připadá vám rozmazlený? Možná maličko ano. Nicméně jeho důvody ke stížnostem mají skutečný základ. Přírůstek do rodiny totiž znamená změnu na hodně dlouho - vlastně už navždy. A ne ve všech směrech jde o změnu k lepšímu.

Tvrdá konkurence

Začne to hned po porodu, a to natvrdo: celibátem. Šestinedělí je prostě období, kdy to v drtivé většině nejde jinak. Nastřižená hráz, změny na těle, nevyspání… Lepší antikoncepci nevymyslíte. Muž, kterému se po pořádném sexu stýská už pár týdnů, musí zatnout zuby a ještě chvilku vydržet. Neznamená to ale, že by ke své ženě neměl být mazlivý a něžný, ba právě naopak! Možná nebude odměněn hned, nicméně každý polibek a pohlazení představuje schůdek k novému sexuálnímu soužití. Někdy ovšem ze schůdků vyrostou celé Staré zámecké schody.

Šestinedělí se může protáhnout klidně i na půl roku. Tělo se rychle vzpamatuje, hlava je však už někde úplně jinde. Pořadí hodnot se novopečené mamince zásadně změnilo a miminko získává vzhledem ke své bezbrannosti přednost před vším ostatním. Kojení, přebalování, tišení pláče… Každodenní kolotoč kolem dítěte ubíjí síly natolik, že se manžel rázem ocitá na druhé koleji.

A sex? Ten zůstal někde na náměstí před nádražím. Když už na něj výjimečně dojde, může to partnera dokonce zaskočit. Ženské chutě se pod vlivem rozbouřené hladiny hormonů mění jako nevyzpytatelné moře: příliv vášně střídá odstup a nezájem. Na rozdíl od nevyzpytatelného živlu se ovšem ženská touha nedá ani trochu předpovědět. Z milovaného muže se stal pouhý živitel.

Touha? Ale ano, vzpomínáme

Ňadra, kdysi výsostné manželovo území, původci hravého pokušení a milostné zábavy, jsou nyní pouhým zdrojem potravy. Nalitá mlékem a na dotek citlivá vnímají bolestivě i něžné pokusy o mazlení. Nehledě na to, že žena třeba ani nechce dělit ňadro mezi kojence a manžela.

A co teprve produkce mléka při ukradených milostných chvilkách! Ne každý muž zvládne psychicky vzrušení partnerky, kdy ho zalévá lepkavou mléčnou tekutinou. Může po ní dokonce přestat toužit. Žena pro něj ztratí přitažlivost, vnímá ji jen jako matku, nikoli jako milenku.

Vše ale jednou pomine, i šestinedělí. Tělo už jakž takž funguje, leč postava se změnila. Kalhoty pořízené před těhotenstvím lze obléknout nejvýš do půli stehen, bříško je povolené a chuť na milování se nedostavuje. Co s tím? Smiřte se, přijměte změnu a zpříjemněte si ji.

Poproste rodiče či přátele a alespoň na jeden večer utečte zodpovědnosti. Není to nefér. Jste sice rodiče, ale také partneři. A partneři po sobě občas i touží, vzpomínáte? Žena by sice možná dala přednost něžnému objetí bez nároku na vzrušení, ale muž už trpí příliš dlouho. Pokud to jen trochu půjde, vyjděte mu vstříc. Návrat k sexuálnímu normálu je nutný, jen je třeba k němu přistupovat po špičkách.

Sestavuje Národní sbírku zlozvyků: Věci, které dělám, musejí mít koule, říká Šedá | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama