reklama

Orgasmus: Naučte se ho! Překonáte své hranice

Možná i vy patříte mezi ženy, které se k bodu slasti zatím nepropracovaly. Bránit vám může nejen vaše tělo, ale i vaše mysl. Tak se pojďme učit!

Foto: Isifa/Thinkstock

Vytoužený orgasmus... Ne každá žena ho dosáhne. Možná i vy patříte mezi ženy, které se k bodu slasti zatím nepropracovaly. Bránit vám může nejen vaše tělo, ale i vaše mysl.

Dobrá zpráva je, že k cestě za vrcholem se můžete propracovat. Čím více snahy prokážete, tím úžasnější bude odměna!

Máte dvě možnosti, jak se k orgastickému zážitku postavit. První možností je spolehnout se na partnera. Nechat to na něm a doufat, že vás k orgasmu dovede. Nebo se můžete sama naučit, jak orgasmu dosáhnout. Nejde totiž o nic automatického, co by se dalo spustit zmáčknutím tlačítka. Platí však, že praxe dělá mistra. Čím více se budete věnovat svému tělu a sebeuspokojování, tím snáze pak dosáhnete orgasmu. Tak se pojďme učit!

Co je orgasmus?

Vzhledem k zobrazování v médiích či pornografických filmech ho vnímáme jako: "Ó můj bože!" Jako zběsilou a dramatickou záležitost. Jenže upřímně řečeno - vrchol bývá často zobrazován poněkud vyšší, než ve skutečnosti je. Pokud jste někdy cítila nárůst napětí a stahy v děloze, už jste ho měla.

Čtěte také: Jak zvýšit šanci na otěhotnění: Orgasmem ženy?

Zklamaná? Nebuďte! Můžete ale dojít ještě dál. Intenzitu orgasmu lze zvýšit prostřednictvím Kegelových cviků, které procvičují a zpevňují svaly dna pánevního, tedy okolí pochvy, močové trubice a konečníku.

Zaujímáte k orgasmu správný postoj?

Ženské genitálie se na rozdíl od mužských skrývají uvnitř. Dopřejte proto i sama sobě trochu obdivu. Vezměte si malé zrcátko a dobře se prohlédněte. Najděte klitoris. Sexuální extáze většinou začíná právě v tomto hrbolku. Čím více se sama se sebou ztotožníte, tím větší rozkoše dosáhnete.

Orgasmus totiž musíte skutečně chtít. Když o něm přemýšlíte v negativním smyslu, vyhne se vám milostná slast obloukem, protože mozek při ní hraje velmi důležitou roli. Hlava musí být v souladu s tělem.

Co pro vás skutečně sex znamená?

To ukáže masturbace. Vraťte se zpátky do svého dětství a období dospívání. Většina žen se tehdy k prvnímu orgasmu dopracovala masturbací. Pokud jim v té době okolí vsugerovalo, že sex je něco špatného a nepatřičného, že se s ním musí počkat na toho pravého, že jde o něco vzácného, pravděpodobně vám není příjemná představa, že byste se měla sama sebe dotýkat.

Zkuste problém vyřešit. Nazvěte si masturbaci a klidně i sex jiným jménem. Použijte slovo, které si váš mozek nespojí s výrazem "špatný". Začněte sexu říkat "potěšení" a sebeuspokojování nazvěte "sebeobdarováváním".

Vibrátor to jistí

Pokud už umíte při masturbaci použít vlastní prsty, je na řadě vibrátor - bezesporu nejspolehlivější a nejefektivnější způsob, jak prožít extázi. Vyberte jednoduchý, ale silný. Takový, který se zaměří přímo na váš klitoris. Také si kupte kvalitní lubrikační gel.

Dalších 10 faktů o orgasmu najdete na Babyweb.cz>>

Pohrajte si s ním, zkoušejte jej držet v různých polohách, experimentujte s rychlostí i intenzitou. Jakmile se ve vás začne hromadit napětí, jste na správné cestě.

Nelekejte se tlaku a napětí

Tyto dva pocity jsou skutečně klíčové. Někdy ženu mohou i vyděsit. Máte pocit, že vybuchnete, cítíte tlak, jako byste se měla počurat. Jde o důsledek průtoku krve do pohlavních orgánů a klitorální oblasti. Když tento fakt přijmete a pochopíte, dostaví se euforie.

Vyhýbají-li se vám pocity slasti i nadále, může to mít různé důvody: Možná není vibrátor, který jste si koupila, dostatečně silný - anebo je silný až příliš. Každopádně se nevzdávejte. Zkoušejte to dál.

Doporučujeme video: Orgasmus při porodu - nejlepší přirozená extáze!

Existují i alternativní způsoby, jak dosáhnout slasti. Změňte polohu, sedněte si do křesla, vyzkoušejte polohu vestoje, zaměřte se na sexuální pocity, které vás těší, místo toho, abyste se soustředila jen na vrchol. Přidejte další podněty: Přečtěte si erotický příběh, vybavujte si vzrušující okamžiky, které jste prožila s partnerem, zatínejte svaly pánevního dna a zhluboka dýchejte. Čím více se budete snažit, tím spíše se orgasmus dostaví. A nezapomeňte - je to zábava, tak si ji užívejte!

zdroj: Babyweb.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 kroků k úžasnému orgasmu

Děsivá reinkarnace: Mámo, tys mě nechala umřít!

5 rad, bez kterých hezký zadek mít nebudete

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama