reklama

Děsivá reinkarnace: Mámo, tys mě nechala umřít!

Existuje reinkarnace? Příběhy tří chlapců jsou pozoruhodné a jejich závěr jednoznačný: Ano! Oni jí prošli.

Foto: Isifa/Thinkstock

Převtěluje se lidská duše, dokud nedosáhne dokonalosti? Existují minulé životy? A dá se na ně vzpomenout?

Příběhy tří chlapců jsou pozoruhodné a jejich závěr jednoznačný: Reinkarnace existuje! Oni ji zažili.

Podle výzkumu amerických psychiatrů Iana Stevensona a JimaTuckera jsou to právě děti, které díky svému nedostatku zkušeností ještě nedokážou odlišit jednu realitu od druhé, a proto se na minulé životy rozpomenou snáz. Mimo vzpomínek prý mohou přenést do nového těla i fyzickou podobu.

Edward: Náhle jsem měl hrdlo zalité krví…

Pošmourné dny vyplněné mrholením malý Edward Austrian přímo nesnášel. Stačil jen náznak sychravého počasí, aby ho začalo pekelně bolet v krku. "Je to, jako by mě někdo střelil," stěžoval si mamince Patricii.

Čtěte také: Chlapec se vzpomínkami mrtvého: Zabili mě ve válce!

Ve čtyřech letech se mu právě na krku vytvořila cysta, která si vyžádala návštěvu lékaře. První orientační vyšetření se dělalo v narkóze, aby lékaři mohli lépe lokalizovat problém před operací.

Jakmile se ovšem chlapec probudil, začal mamince vyprávět opravdu divné věci. Jeho vzpomínky na minulý život byly tak přesvědčivé, že z toho šel mráz po zádech. Tehdy - před tímto životem - se jmenoval James. Bylo mu pouhých 18 let, když jako voják bojoval v první světové válce ve francouzských zákopech. Kulka mu rozervala hrdlo a on vykrvácel.

"Brodili jsme se blátem. Bylo sychravo a chladno, pršelo. Puška mě tížila na rameni. Pak padl výstřel a já mě náhle hrdlo zalité krví," vzpomínal. Snad stačilo, že si na svou smrt rozpomněl - problémy s krkem totiž od té doby zázračně zmizely.

Gus: Já jsem děda Augie!

Říká se, že při příchodu do nového života na ten předchozí zapomeneme. Gus Taylor ho však měl v živé paměti od narození. Byl mu rok a půl a sotva mluvil, když sám sobě začal říkat "dědo". A jak rostl, trval na svém. Rodiče samozřejmě nebrali prcka vážně.

Čtěte také: Reinkarnace: Cameron, chlapec, který žil už "předtím"

Až jednou jako čtyřletý s nimi listoval rodinným albem. "To je děda Augie!" prohlásil s jistotou. Neomylně označil dědečka jako batole, jako školáka i jako dospělého šviháka. Poznal dokonce jeho auto. Doopravdy však táta s mámou znejistěli až ve chvíli, kdy Gus ukázal na fotkách na svoji sestru, tedy pratetu. A nejen to, vzpomněl si dokonce, že ji "zlí muži" zavraždili a pohodili v sanfranciském zálivu.

To bylo přísně střežené rodinné tajemství, které malému chlapci nikdo nevyprávěl. Stařec, jenž zemřel rok před narozením vnuka, si ovšem na sestru, která tragicky zahynula, dobře pamatoval.

Andrew: Nechalas mě umřít v ohni!

Michele Lucasová si poklidně hrála se svým čtyřletý synkem Andrewem, když náhle z ničeho nic začal hystericky naříkat: "Proč jsi mě nechala umřít v tom ohni?" Jeho děs byl tak veliký, že se vážně začala zabývat příčinami.

Chlapeček ji dovedl do ulice Main Street 860 v Sumteru v Georgii, kde prý dřív bydlel. Jak posléze rodina zjistila, šlo o adresu seržanta Vala Lewise. Přesněji řečeno bývalého seržanta Vala Lewise, protože tento muž zahynul v roce 1983 při bombovém útoku v Bejrútu, kde sloužil na mírové misi během libanonské občanské války.

Andrew na fotkách poznal nejen "sebe", ale i další spolubojovníky. A když ho máma vzala na vojenský hřbitov, okamžitě nalezl Lewisův hrob a také hrob jeho nejlepšího kamaráda.

Michele ovšem na převtělení nevěří. Je přesvědčena, že jejího syna posedl duch tragicky zahynuvšího mariňáka. "Děsí mě, opravdu mě děsí," přiznává.

zdroj: Reincarnationstudies.com, BBC

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Prenatální vzpomínky: Máma mě chtěla zabít, přežil jsem

6 zásadních rozdílů mezi norskou a českou výchovou dětí

5 rad, bez kterých hezký zadek mít nebudete

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama