reklama

Je jí čtrnáct let aneb Lolitku je třeba seřezat včas

Odmalička holčičku učíte, že si má vážit svého těla. A pak se něco zlomí a hormony spustí přízračný dance macabre: Nevidí, neslyší a nevnímá nic než chvění v podbřišku a mokro v klíně. A neví si s nově nabytou sexualitou rady.

Foto: Isifa/Thinkstock

Hned, jak se jí začnou zapalovat lýtka. Jde o shrnutí výchovy v kostce, které malé slečně připomene hranice slušnosti, ale také jejího bezpečí.

Odmalička holčičku učíte, že si má vážit svého těla. A pak se něco zlomí a hormony spustí přízračný dance macabre: Nevidí, neslyší a nevnímá nic než chvění v podbřišku. A neví si s nově nabytou sexualitou rady.

Když hormony šílí

"Na to léto jen tak nezapomenu. Mojí Leontýnce bylo skoro čtrnáct let: dlouhé blond vlasy pod lopatky, štíhlá jako proutek, pučící ňadra, tvář jako madona od Lippiho - no prostě katastrofa. Stačilo, aby přirazila s kajakem ke břehu a roztřásla vlasy, a odnikud se náhle vyrojil aspoň tucet přeochotných mládenců: jeden držel loď, další podával ruku, aby mohla bezpečně vystoupit, třetí nabízel placku rumu, čtvrtý jí přehazoval suchou mikinu přes mokrá záda. A všichni měli v očích naprosté poblouznění."

"Legrace to přestala být ke třetí ráno, kdy jsme začali uvažovat, že budeme držet hlídky před stanem, případně, že holčičku přivážeme za nohu k mámě - kvůli jejímu vlastnímu bezpečí," vzpomíná dnes už s úsměvem maminka Hanka na dospívání své dcery.

A bylo zle...

K smíchu jí dceřina pubertální přitažlivost přestala být o pár dní později, když za partou na vodu dorazila kamarádka Irena a přítelem Danem. Jen se na Leu podíval, začaly problémy. Irena to později vystihla docela trefně: "Objevilo se čtyřicet kilo rozpaků, bezbranně zamrkalo, a bylo zle."

Doporučujeme: Dcera mi přebrala muže

Mladičká Lea ani netušila, jakého džina pouští z lahve. Obletování dospělého muže (celých 29 let!) ji okouzlilo. Byl tu však malý problém. Zcela poblázněný Romeo zapomněl, že s Irenou čeká miminko... Když Hanka narazila na svou dceru, jak se s ním líbá za stanem, vyřešila vztahový propletenec rázně: "Slečna dostala facku z každé strany - tu první za Irenu, tu druhou za mě, že dělá ostudu - sbalila jsem jí věci a šupem odeslala k babičce. Daneček se odplížil jako spráskaný pes a na lolitku ho rázem přešla chuť. Ireně jsem nic neřekla, zato s Leou jsme si později doma vše dlouze vyříkaly."

Pomohlo to. Leontýnka díky drsné lekci pochopila, kde jsou hranice ženského vlastnictví a obecné slušnosti chování mezi lidmi. Hance bylo jasné, že pubertou zmatená dívka podlehla nátlaku zkušenějšího muže, takže se nezlobila dlouho. Irena porodila krásnou holčičku a dva roky nato se s Danem rozvedla, protože ji podváděl...

Ty budeš můj první

Jsou nádherné, k zbláznění smyslné a přitom nevinné, dětsky hravé, žensky bezbranné. K muži vzhlížejí, neotravují ho všednostmi, o nichž nemají ještě ani páru. Vztah s nimi balancuje na hranici reality a krimifilmu. Není divu, že z nich zralí pánové šílí. Připomínají jim jejich pubertální mládí, jeho divokost, vzdorovitost, pocit, že jsou znovu na startovní čáře. A také nezodpovědnost, kterou si žádný dospělý člověk nemůže dovolit.

Čtěte také: Proč muže vzrušují lolitky

Také příběh naší čtenářky Marcely je jako vystřižený podle šablony. "Byla jsem už pár let rozvedená, doma dvanáctiletou dceru, která vypadala o pět let starší. Ve škole plavala ve fyzice, tak jsem jí sehnala na doučování dvacetiletého kolegu. Varovala jsem ho, že jakmile uvidím nějaké nekalosti, bude zle. Přesto mě situace brzy zaskočila," vypráví.

Zpočátku byla hranice kamarádství mezi těmi dvěma je velmi tenká, a Marcela zůstávala ve střehu. Pak se mezi nimi ale podivně ochladilo, a mladík vystartoval po mámě. Říkala si, proč ne, pro jednou se nic nestane, zajíček chce asi vyzkoušet zralou ženskou. Jenže nevavážený vztah přes dvanáctiletý věkový rozdíl pokračoval. Až jednou Marcela usnula u televize...

"Když jsem rozlepila oči, seděli vedle mě a dávali si právě polibek. Byla to taková lepší pusa, ale on do ní vkládal tolik něhy, že hned bylo jasné, o co jde: aby se dostal k dceři, vlezl do postele k mámě. Vyhodila jsem ho ještě ten večer," konstatuje trpce.

S dcerou k sobě musely dlouho hledat cestičku. "Dnes, s odstupem času už vím, že ani netušila, co může její chování s naším vztahem udělat. Šlo jí o to, aby měla případného zloděje mámy pod palcem. To já byla hloupá a naletěla mužskému. Tuhle chybu už nikdy neudělám," uzavírá Marcela.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Když máma umřela, bylo to strašné. Ale ulevilo se mi

Buňka, nebo člověk: Odkdy je interrupce vraždou?

Poruchy štítné žlázy

Už v Knize knih je psáno

  • Podle První knihy královské byl král David omlazován teplem překrásné Abizag, jejímž úkolem bylo spát v jeho lůžku a zahřívat ho.
  • Na přelomu 17. a 18. století propadl bludu o omlazování i jeden z nejslavnějších lékařů své doby, profesor Herman Boerhaave. Věřil, že k zachování funkčnosti tkání je zapotřebí teplo, jež v nejpřirozenější podobě dodají mladá dívčí těla. Kůru slavného profesora chtěl podstoupit i vetchý amsterdamský starosta. Vážení občané jeho města se ale postavili proti, a tak lékaře napadlo náhradní řešení: Uložit staříka mezi dva mladé chlapce, ti také hřejí.
  • A pak je tu ještě kantor Hermippus, o němž studie z 18. století tvrdí, že ve svých 115 letech vděčil za svou "zdatnost v každém ohledu" skutečnosti, že celý život učil ve škole pro mladé dívky a "měl užitek z toho, že tolik času s nimi ve škamnách pobýval".

--------------------------------------------------------------------------------

Řešíte problémy v rodině? Zkuste naši online poradnu.

 


 

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama