reklama

Erotické hry náctiletých: Také jste hráli flašku?

Sex patnáctiletých? Nic nového pod sluncem.Jedinou obranou proti tomu je učit dítě odmala úctě k vlastnímu tělu.

Foto: Isifa/Thinkstock

Sex patnáctiletých? Nic nového pod sluncem. Období dospívání a začátku pohlavního života se vyznačuje třaskavou kombinací velkého sexuální přetlaku a zároveň nedostatečné sociální zralosti.

Náctiletí považují často za dobrou jakoukoli záminku k sexu. "Jedinou obranou proti tomu je učit dítě odmala úctě k vlastnímu tělu," říká pražská psycholožka Vlasta Svobodová. Tělesně je na sex připravena většina dívek a chlapců už ve třinácti letech, většina z nich se ale do milování moc nehrne. K prvnímu sexuálnímu styku dochází v průměru mezi 17. až 19. rokem věku. Existují ale i výjimky. Před 15. rokem, tedy na základní škole a v rozporu s českým zákonem, získá podle statistik zkušenost s pohlavním životem bezmála 10 % dětí.

Skupinový sex patnáctiletých?

Senzaci vyvolala předloni zpráva serveru Thenews.pl, kterou do ČR přinesla televize Nova. Podle ní čtrnáctiletí a patnáctiletí žáci a žákyně polské střední školy v Ostrodu hráli hru zvanou Slunce nebo Hvězda. V podstatě šlo o skupinový sex, jehož základem byla pozice dívek, kdy ležely v kruhu na zemi hlavami k sobě.

Doporučujeme: Je jí čtrnáct aneb Lolitku je třeba seřezat včas

Podle ředitelky školy údajně pět mladičkých studentek otěhotnělo. Skandál, který následně vypukl, vedl ke zjištění, že ve škole nikdy neprobíhala sexuální výchova. Portál Thenews.pl však nakonec zprávu stáhl s tím, že se ji nepovedlo ověřit.

Flaška, hmat a kostka

Pohoršila vás tato fakta? Vzpomeňte si na starou známou klasiku - říkalo se jí Flaška. V té nejcudnější verzi pro základní školy šlo jen o pusy: Děti se sesedly do kruhu a jeden roztočil uvnitř flašku. Na koho ukázalo zúžené hrdlo, toho musel políbit. Úkoly se samozřejmě mohly lišit podle věku účastníků a jejich odvahy zkoumat dosud nepoznané.

Další možnost objevovat těla opačného pohlaví poskytovala táborová hra oblíbená nejstaršími oddíly. Dala by se nazvat třeba Kdo je to? Stačil k ní šátek a nejatraktivnější kluk, kterému se zavázaly oči. Pak se vybralo třeba pět dobrovolnic (některé se hlásily s nadšením, jiné, zdráhající se, bylo potřeba přemluvit), postavily se do řady, a chlapec měl poslepu, pouze hmatem zjistit, které dívky má před sebou.

Čtěte také: Třináct let - nejvyšší čas na sex?

Ale nemusíme ani jít do minulosti. Velmi nespoutanou zábavu potom nabízí současná hra kostka. Koupíte ji v obchodě s žertovnými předměty za pár korun. Je sice určena dospělým, ale inspirovat může i mnohem mladší jedince: Co strana, to jiná sexuální poloha. Stačí hodit a vykonat. Zbytek už je jen na hráčích: Zahrají si s partnerem za zavřenými dveřmi? Ve čtyřech se spřátelenou dvojicí? Nebo třeba ve skupině více lidí?

Jak je vidět, sexuální hrátky byly, jsou a budou. Stejně tak trvají a budou trvat dohady, kdy je nejvhodnější s nimi začít. Jisté je jen to, že omezování sexuality zvenku příkazy a zákazy se moc neosvědčilo a že jedinou rozumnou cestou zůstává sebekontrola a snaha zachovat si důstojnost. Jak o tom svědčí statistiky, většině mladých lidí se to daří.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vědomě si pořídili postižené dítě: Mají na to právo?

Děsivé černooké děti bez bělma: Odkud jsou? Co chtějí?

8 typů mužů, kteří nestojí za pozornost

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama