reklama

Slevy útočí: Jak nakupovat ve výprodeji?

Slevy se v obchodech obyčejně objevují až koncem sezony, ale protože letos v létě se o nějaké sezoně nedá hovořit, prodejci mají strach, že letní zboží neprodejí a tak zlevňují už od června. Poradíme vám, na co si dát pozor, aby vás slevy paradoxně nestály zbytečně moc peněz...

Foto: ISIFA

Slevy sice začaly už před Vánoci, ale teprve teď začnou výprodeje nabírat na obrátkách. Poradíme vám, na co si dát pozor, aby vás slevy paradoxně nestály zbytečně moc peněz...

Lidé už se nechtějí nechat balamutit a nakupovat vánoční dárky za plnou cenu, když vědí, že jen o pár dní později bude to samé zboží k dostání klidně za polovinu. Proto začínají obchodníci zlevňovat ještě před svátky. Teprve po nich ale začnou ceny klesat opravdu hluboko, aby se obchody zbavily všeho, co nezvládly prodat coby vánoční dárky.

Velké cedule s nápisem "slevy" působí jako magnet, proto byste ještě před tím, než jejich kouzlu podlehnete, měli přemýšlet dvakrát tolik než před běžnými nákupy. Tady je pár rad, které vám během nákupů ve slevách (a nejen těch povánočních) mohou pomoci:

Nakupujte s rozumem

Někdy až extrémně nízké ceny v nás budí pocit, že tu věc prostě musíme mít, protože už ji takhle výhodně nikdy neseženeme. Jenomže pak máme zbytečně plný šatník, a přesto máme pocit, že nemáme co na sebe. Zkuste ten postup otočit. "Nejprve si doma řekněte, co teď opravdu potřebujete a až poté vyrazte do obchodu. Někdy ženy chtějí ušetřit, ale celkově pak utratí mnohem víc než normálně, protože nakupují ve velkém," upozorňuje stylistka Žaneta Kantorová.

Je dobré čekat na slevy?

Pokud nějakou věc opravdu potřebujete, je hloupost čekat na konec sezony - přece nebudete mrznout, protože víte, že pak někdy přijdou slevy. "Jestli se ale chystáte koupit třeba kvalitní kabelku nebo kvalitní kožené boty, protože zkrátka víte, že to je základ šatníku, klidně si na slevy počkejte a kupte si tu svoji vysněnou, která vám potom vydrží spoustu let," radí stylistka.

Čtěte také: Jsem závislá na nakupování a mám dluhy. Co dál?

Případně pokud za normálních okolností nemáte peníze na dražší značkové oblečení, ale moc byste ho chtěla, určitě si počkejte na slevy a udělejte si radost za rozumnější ceny. Navíc jak říká Žaneta Kantorová: "Stačí mít méně a kvalitní oblečení, než hodně a vše levné."

Pečlivě vybírejte

Je jasné, že v těch největších slevách končí především nějak poškozené kusy oblečení, špatné šité či ušpiněné. Než si tedy koupíte něco extra výhodného, pořádně to prohlédněte. Možná jde také o věc, která je sice krásná, ale nefunkční, je vyrobená z nepříjemného materiálu, který bude škrábat, případně se v něm budete potit. 

I oblečení za pár korun je dobré zkoušet. Jestliže vám nebude dobře sedět, těžko ho pak budete nosit jen proto, že nestálo ani dvě stovky. Už v kabince se zamyslete, jestli máte zrovna tuhle věc s čím kombinovat - kupovat k topu ještě kalhoty, svetřík a bundu, to už se moc nevyplatí.

Neexperimentujte

Spousta prodejců používá ve snaze zbavit se "prošlého" zboží nejrůznější finty. Jednou z nejčastějších je, že zvýší původní cenu, aby na cedulku zároveň mohli napsat "zlevněno o 70 %". Některé kusy se tak sice mohou zdát děsně levné, ale ve skutečnosti nestojí o moc méně, než když byla kolekce nová.

Choďte proto jen do těch obchodů, které znáte a v nichž víte, jak se tu ceny obvykle pohybují. Jedině tak se na tuhle nástrahu nenachytáte.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak v zimě nejlépe chránit své boty i nohy?

Obličejový aerobic: Je účinnější než krém?

Dnešní muži o sebe pečují stejně jako ženy. Možná víc

--------------------------------------------------------------------------------

Máte rádi nakupování?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama