reklama

Obličejový aerobic: Je účinnější než krém?

Krém může zredukovat vrásky, ale co když víc záleží na tom, jakým způsobem přípravek nanášíte? Zkuste obličejový aerobic.

Foto: Nivea

Krém může zredukovat vrásky, případně tvář rozjasnit tak, aby linky nebyly patrné. Co když ale víc záleží na tom, jakým způsobem přípravek nanášíte? Vyzkoušejte pár cviků z obličejového aerobiku a uvidíte sama.

Pokožka začíná přirozeně stárnout ještě dřív, než oslavíte třicáté narozeniny. Pomalu ztrácí pružnost a pevnost, pomaleji se regeneruje, na obličeji v té době pozorujete první jemné linky a další známky únavy nebo stresu. Proto se doporučuje už od pětadvacátého roku pleť pravidelně ráno i večer krémovat a vyživovat. Čím je totiž sušší, tím rychleji stárne.

Existuje však ještě jeden chytrý způsob, jak proti stárnutí pleti účinně bojovat. "Nejen správná kosmetika, ale i cvičení pro obličejové svaly jsou důležitou prevencí a účinným řešením, jak zlepšit stav pleti a ovlivnit vznik a prohlubování vrásek," říká vedoucí lékařka BcD Clinic Yvonne Bergerová, která pro vás spolu s odborníky firmy Nivea připravila následující cviky.

Obličejový aerobic, který vám představíme, se zaměřuje na jednotlivé partie obličeje, takže můžete provádět buď všechny cviky, anebo si vybrat tu část obličeje, s níž máte největší problém, případně můžete cviky střídat. Cvičení provádějte jednou denně a každý cvik třikrát zopakujte.

Ideální je na to večer, kdy si nanášíte noční krém, máte dost času a nespěcháte jako ráno do práce a především si pak na "procvičenou" kůži nenanášíte make-up, ale naopak se během spánku lépe regeneruje.

Cvik č. 1: Čelo

Konce prstů obou rukou položte doprostřed čela s malíčky těsně pod obočím. Prsty lehce tlačte do pokožky a zároveň je pomalu posouvejte směrem ke spánkům. Oči mějte doširoka otevřené (jako při údivu), obočí povytažené, čelo nesvrašťujte. Vydržte pět vteřin a přitom jemně tiskněte stoličky k sobě. 

Efekt: Cvičení uvolňuje čelo a pomáhá vyhladit svislé vrásky mezi očima.

Cvik č. 2: Okolí očí

Důležité je správné provedení cviku, proto se nejprve naučte stáhnout sval kolem očí. Položte prsty na vnější koutky očí, pomalu oči zavřete a silně stisknete víčka - ucítíte, jak se tento sval stáhne. Po vmasírování krému položte bříška prstů na vnější koutek očí a jemně vytáhněte dolní víčko směrem ven. Podívejte se směrem nahoru, obočí nezvedejte ani nepovytahujte a snažte se mrknout, aniž byste zavírala oči. Ucítíte, jak se stahuje sval okolo očí a pokožka spodního víčka se napíná, vydržte pět vteřin. Při cvičení nesvrašťujte čelo.

Efekt: Dojde k posílení okolí očí a zmenšení váčků pod dolními víčky.

Cvik č. 3: Lícní kosti

Silně stiskněte rty a vtáhněte je dovnitř. Napněte bradu - jen povytáhněte spodní ret směrem nahoru a usmějte se (koutky úst míří nahoru). Nyní položte spodní část dlaní vedle úst a pět vteřin tlačte koutky úst směrem nahoru. Čelo a oči mějte uvolněné. Nakonec krouživými pohyby masírujte čelistní klouby, tím tuto partii uvolníte. 

Efekt: Pomáhá zpevnění kůže na bradě a kolem koutků úst, posiluje a zpevňuje svaly lícních kostí a tváří.

Cvik č. 4: Okolí rtů

Rty napněte přes zuby a vytvořte tak ústy uzavřené O. Vždy se ujistěte, že horní ret je hladký a bez vrásek. Zůstaňte v této pozici, položte ukazováčky na obličej (konce prstů jsou u nosu, palec pod bradou) a pět vteřin rukama natahujte obličej směrem do stran. Na závěr cvičení masírujte čelistní klouby krouživými pohyby směrem dopředu a dozadu (pět kroužků každým směrem). 

Efekt: Posiluje partie okolo rtů, zjemňuje vrásky, které se tvoří mezi nosem a ústy.

Cvik č. 5: Krk

Hlavu držte při cvičení rovně. Položte obě ruce dlaněmi na přední část krku (levou přes pravou nebo naopak), jemně předsuňte čelist a bradu zvedněte tak, abyste napnula krk, ale nezatížila krční obratle. Toto napětí pět vteřin udržte. Při tom se dívejte nahoru a jazyk přitiskněte na horní patro, ucítíte, jak se svaly podbradku a krku ještě více napínají. Hlavu pomalu vraťte do původní pozice. Cvičení zakončete masírováním čelistních kloubů (krouživými pohyby směrem dopředu a dozadu) a přitom mírně otvírejte a zavírejte ústa. 

Efekt: Cvičení posiluje svaly na přední části krku a brání tak vzniku dvojité brady.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 nejčastějších chyb, které děláme v zimní péči o pleť

Dnešní muži o sebe pečují stejně jako ženy. Možná víc

Konečně počasí na teplý kabát a čepici. Jaké vybrat?

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama