reklama

Dovolená ze slevových portálů? Na co si dát pozor!

Nakupování na slevových portálech zažívá opravdový boom. Jak se ale nenapálit, když si vybíráme dovolenou se slevou? Víme to!

Foto: Thinkstock

Nakupování na slevových portálech zažívá v České republice poslední 3 roky skutečný boom. Pokud budete dobře hledat, najdete například romantický wellness nebo sportovní pobyt o 60 % výhodněji.

Nákupy přes internet nebývají bez rizika, někdy se setkáte s podvodnými nabídkami či firmami. Jak poznat seriózní slevu? Ověřujte, čtěte a rezervujte včas! 

Rada č. 1: Prověřte si slevový portál

Na českém internetu fungují až desítky slevových portálů. Před tím, než nějakou nabídku využijete, si pečlivě web prověřte. Pokud nemáte zkušenosti svých přátel, stačí se podívat do obchodního rejstříku, zda je firma registrovaná. K prověření slouží i stránky justice.cz, kde zadáte identifikační číslo obchodníka či jméno společnosti a na oficiálním serveru českého soudnictví zjistíte vše, co potřebujete.

K ověření vyhledejte telefonní číslo slevového portálu, v případě, že stránka tyto údaje neposkytuje, raději přejděte jinam.

Rada č. 2: Požadujte garanci spokojenosti

Základem dobré firmy, je nabízet garanci spokojenosti, a to zvláště, pokud se jedná o nabídku dovolené či pobytů. Kompenzace ceny by měla být automaticky nabízena ve chvíli, kdy kvalita služeb neodpovídá prezentaci či běžným standardům.

"Samozřejmostí by měla být, kromě pozitivního přístupu k zákazníkům, i záruka vrácení peněz do 14 dnů. Náš portál nemá téměř žádné reklamace, abychom zákaznický servis ještě vylepšili, spouštíme on-line chat pro případné dotazy," říká Pavlína Malá, zástupkyně slevového portálu Amplion.cz. "Co se týče zájezdů, tak zde probíhá spolupráce pouze s ověřenými partnery, lákadlem je většina pobytů, kdy jsou děti zdarma nebo za malý příplatek. Mezi oblíbené patří wellness pobyt v Maďarsku v hotelu Park INN, který je právě v nabídce. Dále jsou lukrativní a cenové hodně zajímavé zájezdy k moři do Chorvatska," upřesňuje Pavlína Malá.

Čtěte také: Nevolnost psů při cestování autem: Tipy a rady!

I v případě, že nemáte z kapacitních důvodů možnost využít slevový kupon v termínu, měli byste vždy získat možnost náhrady. Před zakoupením voucherů si pročtěte kompletní nabídku, komentáře pod slevou nebo si dohledejte recenze vámi vybraného hotelu. U každé seriózní nabídky bývají uvedeny kontakty na recepci, kde je možné si ověřit ubytovací kapacity.

Rada č. 3: Zjistěte si skutečnou cenu a rezervujte včas

Nejčastějším podvodným trikem bývají slevy, které vlastně žádnou výhodou nejsou. Na webu hotelu si ověřte, kolik stojí pobyt za normálních podmínek.

Při rezervaci dovolené budete potřebovat unikátní kód slevového voucheru. Před tím, než zaplatíte, si dopředu ověřte a předběžně zarezervujte vámi zvolený termín. Objednávku, platbu a zaslání kódu zvládnete později a to během jednoho dne. (záleží na rychlosti převedení platby do banky)

Pokud si rezervaci domluvíte do 14 dnů od zakoupení kuponu, získáte tak právo na reklamační lhůtu, během níž máte nárok na vrácení peněz bez udání důvodů. Lze tak řešit případ, kdy hotel nemá volné pokoje ve vašem termínu.

Rada č. 4: Čtěte mezi řádky

Je zcela jasné, že kdo prodává, chválí své nabídky od začátku do konce a snaží se je prezentovat co nejvíce atraktivně. Vždy si pečlivě přečtěte, co balíček obsahuje. V titulku či v textu nabídky by mělo být řádně uvedeno, pro kolik osob se poukaz vztahuje a na kolik dní. U každého voucheru hledejte přehledně vypsáno vše, co zvolená sleva obsahuje a hlavně konečnou cenu s platností kuponu.

Nezapomeňte si prostudovat obchodní podmínky konkrétních slevových portálů, abyste v případě reklamace nebyli zaskočeni.

zdroj: amplion.cz, slevoteka.cz

Máte nějaké špatné/dobré zkušenosti s nákupem dovolené přes slevový portál? Podělte se s námi o vaše rady a tipy v diskuzí pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 nejkrásnějších výletů s dětmi

Když zahradě vládne ratan

Rakovina z orálního sexu? I z líbání!

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

A jaká bude vaše dovolená?

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama