reklama

Naučte se konečně chodit na vysokých podpatcích

Vysoké podpatky ženám velmi lichotí: vytvoří sexy siluetu, prodlouží a opticky zeštíhlí nohy. Aby ale splnily svůj účel, musíte se na nich pohybovat ladně a s takovou přirozeností, jako byste běhala v teniskách.

Foto: Thinkstock

Vysoké podpatky ženám velmi lichotí: vytvoří sexy siluetu, prodlouží a opticky zeštíhlí nohy. Aby ale splnily svůj účel, musíte se na nich pohybovat ladně a s takovou přirozeností, jako byste běhala v teniskách.

Máme pro vás několik rad, které vám pomohou na podpatcích nejen vypadat, ale i cítit se dobře. Neuškodí si je připomenout, ani pokud na podpatcích chodíte obden. To totiž ještě neznamená, že na nich skutečně vypadáte dobře.

Pro začátečníky

Nikdy jste podpatky nenosila, ale chcete začít? Trénink nemá smysl zahajovat s podpatky nižšími než pět centimetrů. Pro první krůčky na vysokých podpatcích jsou ideální boty vysoké šest až osm centimetrů, a pokud možno takové, které mají pásku přes nárt. Zaručí vám větší stabilitu nohy.

První krůčky nacvičujte doma, získáte jistotu a nové boty alespoň trochu rozchodíte. Nejlepší povrch na podpatkový dril je třeba linoleum, na které bota dobře přilne a neklouže se. Dobré je také chodit před zrcadlem. To pomůže sladit ladnost pohybů.

Jakmile si budete alespoň trochu jistá v kramflecích, zkuste si párkrát elegantně sejít schody. Nestoupejte však na celou nohu, ale našlapujte pouze na přední část boty.

Chůze na podpatcích se velmi dobře trénuje i ve vodě. Jen vyměníte lodičky za dva měkčí míčky o velikosti tenisáku, na něž se ve vodě pokusíte postavit. Stoupněte si na ně tak, aby je prsty a přední část nohy mohly stisknout. Nyní se pokuste udělat pár kroků. Nacvičíte si tak přenesení váhy a chůzi jen po přední části nohy - tak jako v podpatcích.

Pro pokročilé

Pokud jste zvyklá na podpatcích čas od času chodit, zřejmě nehrozí, že si na nich vymknete kotník nebo nevyjdete schody. Zlepšit ale můžete své držení těla a s tím celkový dojem chůze v lodičkách.

Mějte proto zatažené břišní svaly, hlavu vzhůru a rovná ramena. Při chůzi nedělejte příliš velké kroky, kratší vypadají lépe. "Nekrčte kolena, nohy pokládejte přirozeně před sebe, jako byste šla po rovné čáře. Zapomeňte na přehnaně pokrčené a zkřížené nohy, jak to vídáte u modelek na přehlídkových molech," radí Veronika Sajdoková z CCC.

Čtěte také: Bolí vás nohy v podpatcích? Píchněte si botox

Na chůzi v podpatcích můžete jednoduchými cviky připravit také své svaly, chodidla a prsty. Ve volných chvílích propínejte lýtka a chodidla, pomalu kružte kotníky. Cvičte také s prsty, střídavě je pokrčujte a natahujte nebo se je snažte roztáhnout co nejvíce od sebe.

"Chůzi na podpatcích vám mohou zpříjemnit také gelové nebo pěnové vložky do špičky i pod patu," říká Veronika Sajdoková a dodává, že než poprvé vyrazíte v nových botách, je lepší je doma trochu prošlápnout. S bolavým puchýřem totiž mnoho parády nenaděláte. 


Pokud máte pocit, že vám vaše střevíčky padají z nohy, vystříkejte je antibakteriálním sprejem s nano stříbrem, který mimo jiné zabrání i nepříjemnému pachu. Proti klouzání nohou pomohou také gelové polštářky pod prsty.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Český modní svět: Proč tolik kulhá za světovým?

Tajemství dámské kabelky: Prozradily jste nám, že...

Rakovina z orálního sexu? I z líbání!

--------------------------------------------------------------------------------

Vybíráte dámskou obuv?

Stach: Nenechám si vzít radost ze života. Dnes jsem klidnější, věda nám dala řešení | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama