reklama

Jak se dá zhubnout chůzí? Víme víc

Mezi různými technikami diety může zabrat i obyčejná chůze

Foto: holmesplace.cz

Chodit je přirozenost každého z nás. Zároveň je chůze narozdíl od běhání pro téměř všechny vhodná i jako pravidelný druh sportovní činnosti.

Běhání zatěžuje klouby, páteř i dolní končetiny a problém s ním mají především lidé trpící nadváhou. Také z hlediska zátěže srdce a oběhového systému je chůze tou nejbezpečnější pohybovou aktivitou.Chodit sice od dětství umíme, ale přesto je potřeba dodržovat určité zásady, na které často zapomínáme.

Je potřeba myslet na lehce uvolněná ramena, zatažené břicho, nesklánět či nezaklánět hlavu, dívat se přímo před sebe, pokrčenýma rukama rytmicky doplňovat pohyb nohou. Vypadá to jednoduše, ale pokud se rozhodnete chodit „pro zdraví", poznáte, že to není tak úplně přirozený a navyklý pohyb.

Pozor na tep

Dobré je při chůzi sledovat tepovou frekvenci, která by se měla pohybovat maximálně na hodnotě získané odečtením vašeho věku od čísla 220. Při příliš vysoké frekvenci budete spalovat spíše cukry než tuk, čímž se rychleji unavíte. U netrénovaných osob je častá i v běžném životě vyšší tepová frekvence, tudíž u nich zpočátku tréninku vzroste nad udávané maximum. Po určité době pravidelného chození se však upraví.

Každá vycházka bude pro vás výpravou

Dalším kontrolním pomocníkem je krokoměr. Pokud chcete zhubnout, je potřeba dle odborníků ujít cca 10 tisíc kroků denně.

Neméně důležitá je volba vhodné obuvi. Pro město zvolte běžecké boty, pro venkovský nepravidelný terén pohorky. Oblečení vrstvěte tak, aby vám nebylo teplo už před zahájením tréninku. Zpočátku si vyjděte třikrát týdně, postupně se dostanete na intenzivnější trénink, ale nezapomínejte, že jeden den by měl být vždy odpočinkový.

Pokud jsou z vás již zkušení chodci, můžete začít střídat mírný běh a chůzi, vždy po 5 - 10 minutách. Chůzí v tomto případě vždy začněte a končete.

V každém případě nezapomeňte na dodržování pitného režimu.

Pokud vytrváte, úspěch v podobě zhubnutí a celkového dobrého pocitu se určitě dostaví!
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama