reklama

Bolí vás nohy v podpatcích? Píchněte si botox!

Pro krásu už se dávno trpět nemusí! Nechejte si do chodidel vpíchnout trochu botoxu a nohy v podpatcích vás už nebudou bolet, ani když v nich strávíte celý den.

Foto: Profimedia.cz

Botox už se dávno nepoužívá jen na vyhlazení vrásek, ale také do podpaží proti pocení, či do žaludku kvůli hubnutí. A dokonce také do chodidel, i když zatím jen v zahraničí. Chození na podpatcích se však díky tomu konečně stane příjemnou záležitostí. Vydržíte v nich dlouho a bez bolesti.

Botox neboli látka zvaná botulotoxin je účinným přípravkem v kosmetickém odvětví. Botoxové injekce nás zbavují vrásek a vyhlazují naši pleť. Jak ale působí botoxová injekce do paty?

Botox úplně na všechno

S botoxem se v zahraničí už léta experimentuje a jeho účinky se využívají v mnoha oborech. Někteří lékaři dokonce vymysleli způsob, jak pomocí botoxu zvětšit ňadra. Co se týče vrásek, dlouho se botulotoxin používal výhradně jen do horních partií obličeje, protože tato látka v podstatě umrtví a napne svaly, které se potom nehýbou.

Botox v obličeji tedy kromě vrásek ničí i mimiku obličeje a pokud by se vypichoval například kolem úst, nemohla byste jíst, ani mluvit. Zahraniční odborníci však už našli body například na krku či v dekoltu, kam jej mohou aplikovat tak, aniž by vám tato látka nějak ublížila. Dlouhá léta se totiž vedou spory také o tom, zda není botox jedovatý.

Pravdou je, že jedovatý je, ovšem ve všech kosmetických procedurách se používá v tak malém množství, že lidskému organismu nemůže v žádném případě uškodit.

Botox na nohy

Vyhlášené kliniky plastické chirurgie v USA nebo ve Velké Británii v současné době nabízejí další zajímavé uplatnění botoxu v kosmetice. Tentokrát ulevuje od bolesti chodidel. Místní odborníci tam ženám, které často chodí v botách s vysokými podpatky vpichují botox do plosek nohou. Ty totiž pak ve vysokých botách nebolí.

Zákrok nese název Loub job. Pokud vám jméno něco připomíná, správně si myslíte, že je spojené s asi nejznámějším návrhářem bot s extra vysokými podpatky, Christianem Loboutinem. Při zákroku se vám pokusí lékaři nebo speciální personál vpravit do plosek nohou botulotoxin. Injekce se aplikují do míst, kde podpatky klenbu nohou zatěžují nejvíce. Jedná se o prsty, paty a nášlapné polštářky pod prsty.

Botox na těchto místech vytvoří jakési podkožní implantáty, které znemožní jakoukoliv bolestivost. Chodidla tak v podstatě znecitliví. Zákrok trvá chvilinku a je prováděn jen v lokální anestezii.

Zázrak za všechny peníze

Pokud byste měli o tento zákrok zájem, připravte si několik desítek tisíc korun. Účinek jednoho zákroku vydrží okolo pěti měsíců, potom se botulotoxin vstřebá a je třeba jej nechat aplikovat znovu.

V České republice bohužel toto ošetření ještě není povoleno. Ortopedové a někteří lékaři s ním nesouhlasí, protože jakmile ženy neucítí bolest z podpatků, budou je nosit tím častěji. A je samozřejmě známo, že boty na podpatcích nohu špatně tvarují a ničí její klenbu. Dále hrozí zánět, který se může dostat až do lymfatických uzlin a v krajních případech způsobí nutnost amputovat nohu.

Pokud se tedy dočkáme, a úřady u nás zákrok povolí, mějte na paměti, jak důležité je střídat lodičky s balerínkami či ještě pohodlnějšími teniskami.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Módní bitva: Když se z barvy stane zakázaná značka

Proč ženy nechodí na mamograf?

Balerínky: Celý svět se opičí po Audrey Hepburn

21 let za boj na Ukrajině: Je to přísný trest, ale zavařil si to sám, říká Soukup | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama