reklama

Dokonalé a sexy nohy? Zkuste nosit podpatky

Chcete mít nohy jako modelka? Noste podpatky a budete sexy! Máme pro vás pár triků, aby vaše nohy netrpěly

Foto: Thinkstock

Dokonalou a štíhlou linii mohou zvýraznit dobře zvolené boty s podpatky. Pokud nechcete po pár minutách trpět, máme pro vás pár triků a tipů, jak vyzrát nad nepohodlnými botami. Vysoké podpatky z vás udělají modelky.

Mnoho chlapů nepochopí, proč ženy nosí tak nepohodlné boty na vysokém podpatku. Je pravda, že v teniskách vydržíme celý den, ale krásných dlouhých nohou v elegantních lodičkách si všimne každý muž. Poradíme vám, co dělat, aby vás nebolela chodidla a nemuseli jste si s sebou na ples brát náhradní obuv.

Překonejte bolest a budete sexy!

Při výběru je třeba volit botu, která doopravdy sedí. Překontrolujte si, že máte správnou šířku, velikost i výšku podpatku. Pokud tak neučiníte, mohou být všechny ostatní rady zbytečné. Připravte se, že i tak budou první krůčky v nových střevíčkách opravdu bolet. Paradoxem je, že těsnější bota je lepší než volná, kdy se snažíme všemožně ji udržet na noze, a tím se svaly rychleji unaví.

Pár triků, které nikdo nepozná

V drogerii se prodávají gelové nebo pěnové vložky do špičky i pod patu. Kdo je nemá, citelně pozná rozdíl při chůzi. Kovové  nebo plastové špičky si nechte vyměnit za gumové, které mnohem míň kloužou. Pozor! Při společenském tanci, je nutné, aby obuv podkluzovala.  

Trénink dělá mistra

Nesnažte se hned první den ujít dva kilometry nebo snad vydržet celý večer na plese. Nejprve si je obujte doma a zkuste s nimi uvařit, uklidit nebo vyžehlit. Nohy si musí zvykat na jiný sklon chodidla, styl chůze a hlavě jiný úhel v kotníku. Při chůzi si musíme kontrolovat, zda špičky směřují přímo. Snažíme se předkládat jednu nohu přes druhou. Celou postavu držíme zpříma a hlídáme si, abychom neměli pokrčená kolena.

Dalším krokem může být cesta na nákup. Zvykneme si na nerovný povrch a získáme tak větší jistotu v udržení stability. Poslední část tréninku zahrnuje chůzi po schodech. Směrem nahoru se chodí jen na špičkách. Podpatek nesmí přijít na stupínek. Ze schodů je třeba chodit pomalu bokem a raději se přidržujeme zábradlí.

Relaxování a odpočinek

Při chůzi je nutné dbát na to, že nejprve došlápneme na špičku a až poté na patu. Váha by měla zůstávat na přední noze. Rovnoměrněji rozložíme hmotnost a získáme lepší stabilitu. Chůze nás nebude tolik vyčerpávat. Elegantní chůze na podpatcích dosáhneme i tak, že se snažíme dělat drobnější krůčky.

Pokud si boty sundáme, vždy musíme myslet na odpočinek. S kotníky párkrát zakroužíme. Velmi příjemné je propínání a uvolnění špičky. Prsty procvičujeme a střídavě je napínáme a krčíme. Tyto cviky posílí svaly v chodidlech a prstech. Příští chůze bude o mnoho příjemnější.

 

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama