reklama

Krásná prsa na celý život: Zvládnete to i bez plastiky

Ať už jsou vzorem krásy malá, téměř neviditelná ňadra jako ve dvacátých letech, či plná sexy prsa let padesátých, vždy musí být především pevná. Aby taková byla co nejdéle, věnujte jim dostatečnou a hlavně správnou péči.

Foto: Thinkstock

Ať už jsou vzorem krásy malá, téměř neviditelná ňadra jako ve dvacátých letech, či plná sexy prsa let padesátých, vždy musí být především pevná. Aby taková byla co nejdéle, věnujte jim dostatečnou a hlavně správnou péči.

Obličej si čistíte a krémujete dvakrát denně, tělo natíráte po každé sprše a ruce dokonce pětkrát až šestkrát za den. A možná vás ani nenapadne, že by si podobnou starost zasloužila i vaše prsa.

Chytré cvičení

Jednoznačně nejúčinnějším způsobem, jak mít co nejdéle krásná pevná prsa, je cvičení. Nemusíte kvůli tomu nutně chodit do posilovny, stačí, když jim věnujete deset minut ráno a deset minut večer. Pořiďte si dvoukilové činky a naučte se tři základní cviky.

První z nich vám posílí pažní a ramenní svaly: Postavte se zpříma, narovnejte krk a záda, rozpažte a ruce pokrčené v lokti zvedněte do výše ramen. Pomalu zvedejte paže nad hlavu a opět vraťte do původní polohy. Opakujte, kolikrát zvládnete.

"K posílení hrudních svalů, které zvýrazní rýhu mezi ňadry, si opět stoupněte rovně a pokrčené ruce tentokrát dejte k sobě na úroveň brady. Rozpažte a udržujte ruce s činkami v úrovni brady. Vraťte zpět a opakujte," radí doktorka Miriam Stoppardová v knize Péče o prsa.

Správné držení těla

Ke třetímu cviku nutně nepotřebujete činky, takže ho můžete provozovat i během dne v kanceláři nebo večer ve sprše, když si vychutnáváte horký proud vody: narovnejte záda, pokrčte ruce, lokty dejte k tělu, zatněte pěsti a začněte lehce kmitat od těla a zpět. Důležité je, abyste pohyb prováděla silou - měla byste tedy u toho cítit, jak se vám zatínají prsní svaly.

Doporučujeme: Jak vybrat správnou podprsenku se dozvíte ZDE >>

Jestli chcete domácí cvičení ještě něčím podpořit, zkuste plavání, veslování nebo jízdu na koni. Při všech těchto činnostech intenzivně využíváte prsní svaly, a navíc spálíte příjemných pár stovek kalorií. Nezapomeňte ale, že veškeré cvičení bude k ničemu, pokud budete chodit shrbená - čili jako kdysi v Sokole: "Brada nahoru, ramena dolů, podsadit pánev, zastrčit břicho, a hlavně - vypnout prsa!"

Čištění a masáž

Správný pohyb můžete ještě podpořit méně náročnými triky, které navíc nezaberou téměř žádný čas. Například ve sprše zkuste alespoň jednou za čas střídavé sprchování teplou a studenou vodou. Začínejte vždy teplou a kolem každého prsu udělejte sprchou deset koleček a pak proudem vody masírujte zezdola nahoru celou oblast krku a dekoltu. Totéž opakujte se studenou vodou. Pokud vám to bude příjemnější, použijte houbu nebo lufu - alespoň se tak zbavíte odumřelých kožních buněk a rozproudíte oběh, takže kůže bude vypadat jemnější, zářivější a tím pádem i mladší.

Protože pokožka v dekoltu bývá citlivá skoro jako ta v obličeji, rády se na ní ucpávají póry a tvoří nepříjemné pupínky. Až si tedy budete čistit obličej, sjeďte až do výstřihu. Pokud míváte suché bradavky, naučte se na ně používat neparfemovaný hydratační krém.

Pokud jste ochotná měnit kvůli poprsí své spací návyky, prozradíme vám, že vrásky se v dekoltu tvoří, nejen když ležíte na břiše, ale i na boku. Zkuste tedy spát co nejvíce na zádech.

První pomoc

Chcete, aby dekolt vypadal plněji? Stoupněte si pod přímé světlo a na místa, kde se tvoří stín (především mezi ňadry), naneste bronzující pudr. Krásně tak svůj výstřih vytvarujete a opticky vyplníte. Stejně dobře vypadá, když dekolt potřete tělovým olejem. Ňadra budou působit větším dojmem a navíc to vypadá ohromně přitažlivě. Ale pozor, mokrý efekt je tu nežádoucí, opravdu stačí jen pár kapek rozetřených do ztracena.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Nedaří se vám zhubnout? Nakopněte líný metabolismus

Móda z ulice: Jak se oblékají čeští muži?

Domácí krabičková dieta: Ušetří čas, peníze i zdraví

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama