reklama

Domácí krabičková dieta: Ušetří čas, peníze i zdraví

Krabičková dieta se stala fenoménem současné doby. Nadšení možná vyprchá po nedávném testu MfDnes, kdy se ukázalo, že většina z nich je k ničemu - buď z nich vůbec nezhubnete, jiné mohou být dokonce nebezpečné zdraví, a některé jsou tak nechutné, že se skoro nedají jíst.

Foto: Isifa/Thinkstock

Krabičková dieta se stala fenoménem současné doby. Nadšení možná vyprchá po nedávném testu Mf Dnes, kdy se ukázalo, že většina z nich je k ničemu - buď z nich vůbec nezhubnete, jiné mohou být dokonce nebezpečné zdraví, a některé jsou tak nechutné, že se skoro nedají jíst.

Člověka napadne, že pomocná ruka je opět na konci vlastního ramene i při snaze zhubnout. Co takhle vytvořit si  vlastní domácí a opravdu kvalitní a chutnou krabičkovou dietu? Není to vlastně nic jiného než příprava pěti menších porcí zdravé stravy pro každý den. 

Připravte si krabičky sami!

Pravda je, že velkým lákadlem "hotových" krabiček je nezanedbatelná úspora času. Jenže čas jsou i peníze, takže vlastní krabičky vám ušetří docela podstatnou částku.

Přečtěte si také:  10 rad pro hubnutí, na které se často zapomíná

S plánováním a úsporou času pomocí racionálního rozvržení nákupů surovin, jejich zpracování i přípravy konečných jídel do jídelních boxíků vám významně může pomoci publikace Originální krabičková dieta od autorky a publicistky Jany Hrabákové (vydalo nakladatelství Malý princ). Obsahuje praktické originální návody a recepty na vytvoření vlastní diety.

Recepty do krabičky!

Najdete v ní nejen více než 200 návodů na přípravu všech možných druhů zdravých jídel, ale také užitečné tipy a informace o správném stravování.  Dozvíte se v ní, jaké jsou recepty na vyváženou snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři.

Příprava zdravé a racionální stravy není pro šikovnou ženu (i muže) nic složitého. Základní zásadou je, abychom kupovali kvalitní suroviny a potraviny, čerstvou a nepoškozenou zeleninu a ovoce, dodržovali vhodnou skladbu denního jídelníčku s dostatkem bílkovin, vitaminů, dobrých olejů a správných sacharidů. 

Zhubněte zdravě bez hladovění!

A také zmenšili velikost denních porcí jídla. Platí základní vzorec: příjem energie musí být menší než její výdej. Důležitou součástí životního režimu je pohybová aktivita. Když už necvičíme, jdeme každý den na svižnou procházku. Neměla by být kratší než 30, lépe 40 minut.

Jaký vliv má na vaše hubnutí sůl? Dozvíte se ZDE >>

V této originální knize plné rad a nápadů se dozvíte, jak zhubnout zdravě a bez hladovění, jak si jednoduchým způsobem připravit plnohodnotnou stravu a vytvořit správné stravovací návyky. Sestavte si vlastní jídelníček a zhubněte již za pár týdnů. Kniha obsahuje spoustu dalších zajímavých tipů a rad.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak "ozdravit" jídlo? Stačí trocha speciální vlákniny

Test: Jak vám funguje mozek? 

Horoskop na celý rok 2013: Máte se těšit, nebo bát?

 

 

 

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama