reklama

Nosíte podprsenku? Určitě má špatnou velikost

Všechny dostupné průzkumy z posledních několika let potvrzují, že více než osmdesát procent žen nosí špatnou velikost podprsenky. Velmi pravděpodobně jste tedy mezi nimi i vy. Proto vám teď poradíme, jak v obchodě konečně najít tu správnou...

Foto: Profimedia.cz

Všechny dostupné průzkumy z posledních několika let potvrzují, že více než osmdesát procent žen nosí špatnou velikost podprsenky. Velmi pravděpodobně jste tedy mezi nimi i vy. Proto vám teď poradíme, jak v obchodě konečně najít tu správnou...

Pokud se ptáte, proč byste měla na svém prádle něco měnit, když vám vyhovuje a cítíte se v něm pohodlně? Pak odpovídáme, že se správnou podprsenkou vypadá vaše tělo štíhlejší a vaše křivky přitažlivější. 

Většina žen si myslí, že jejich velikost je 75B, ale většinou to tak absolutně není. Odteď tedy zapomeňte na velikost, kterou jste si dosud kupovala a začněte pěkně od začátku.

Jak na to?

Aby podprsenka plnila svůj účel, musí na těle sedět opravdu pevně, zkrátka se během nošení nesmí ani hnout. Jinak prsa padají, nedrží tam, kde mají být, a podprsenka je nepodpírá. A pokud máte větší (a také těžší) poprsí, může se pak lehce stát, že vás kvůli špatnému prádlu budou nepříjemně bolet záda. Zkuste tedy vybrat podprsenku na menší obvod hrudníku, než obvykle nosíte.

Správný obvod poznáte tak, že ve zkušební kabince v dané podprsence zvednete ruce nad hlavu. Pokud se ani tehdy vůbec nic nepohne, našla jste správné číslo.

Nejen obvod je důležitý, nezapomeňte ani na správnou velikost košíčků. I ty si totiž ženy vybírají větší, než skutečně potřebují. Znovu se tak ochuzují o potřebnou podporu prsou. Kromě toho menší (ale samozřejmě dobře padnoucí) košíčky mohou opět váš dekolt trochu zvětšit. Ovšem neberte menší velikost za každou cenu. Pamatujte si, že pokud vám někde něco přetéká nebo se zařezává, je to špatně.

Dalším ženským nešvarem při výběru podprsenky je, že mají pocit, že musí mít prsa nízko, aby to vypadalo přirozeně. Nikoli. Zkuste si podprsenku, která vaše prsa zvedne. Jak nyní vypadáte?

Oblékáte se správně?

Někdy může být zakopaný pes i v tom, jakým způsobem si prádlo navlékáte. Mírně se předkloňte, vezměte prsa do ruky a jakoby je do podrsenky "nalijte". Tak je dostanete na správné místo a získáte i bujnější dekolt.

Velkou roli hrají také ramínka. Ne nadarmo jsou vždycky nastavitelná. Jejich délka je samozřejmě individuální, ale neměla by být příliš krátká, aby táhla podprsenku nahoru a ňadra vám z ní vylézala spodem. Naopak když budou povolená příliš, máte na sobě podprsenku zbytečně. Právě ramínka totiž nesou celou tu tíhu.

Zajímá vás historie podprsenky? Klikněte ZDE >>

Při hledání té pravé mějte také na paměti, že každá firma má trochu jiný střih podprsenek, a tak pokud vám jedna velikost sedí tamhle, v obchodě naproti vám může sedět nějaká úplně jiná. Proto tedy podprsenku vždy zkoušejte.

Rady pro pány

Čímž se dostáváme k tomu, že pánové bývají velmi často nekreativní, a tak je podprsenka coby dárek napadne hned jako druhá v pořadí (po květině). Měli by ale vědět, že vybrat správné číslo dá zabrat i samotným ženám, a že tedy asi sami jen tak "od oka" nepořídí.

Pokud ale, pánové, opravdu trváte na tomto "originálním" dárku, zkuste vysledovat, jakou velikost od jaké značky vaše partnerka nosí a jděte najisto. Pokud byste totiž s jednou velikostí vyrazili pro podprsenku jiné značky, máte velikou pravděpodobnost, že se rozhodně nestrefíte.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Podzimní kabáty: Krásné, moderní, praktické. Vybírejte!

10 největších módních chyb mužů. Děláte je taky?

Po čem ženám rostou prsa? Obezita nebo hormony?

Vláda selhala, neumí ani vydat opatření podle návodu, říká expert k rozhodnutí soudu | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama