reklama

Z parfémů jsou skvrny na kůži, varuje dermatoložka

Léto se na naší kůži podepsalo - někdy pozitivně, někdy bohužel negativně. Se svými problémy jste se svěřili v on-line rozhovoru s uznávanou dermatoložkou.

Foto: Isifa/Thinkstock

Léto se na naší kůži podepsalo - někdy pozitivně, někdy bohužel negativně. Se svými problémy jste se svěřili v on-line rozhovoru s uznávanou dermatoložkou.

Odborná kožní lékařka MUDr. Edita Jatšová  odpovídala od 10 hodin u nás v redakci na dotazy, týkající se vašich kožních problémů. Dotazy se často týkaly projevů ekzémů a vyrážek, které se často zhorší vinou opalování a koupání.

Doktorka Jatšová upozornila, že nacházející podzim  je nejvhodnější dobou k odstranění mateřských znamének, před jejichž nebezpečností býváme často varování. Odstranění vyžaduje i takové znaménko, které jsme si sami strhli - už pro jistotu.

Kromě odborných rad na konkrétní dotazy jsme se od MUDr. Jatšové dozvěděli mnoho zajímavých věcí o ochraně zdravé pleti. Věděli jste například, že od používání parfémované kosmetiky vznikají pigmentové skvrny na krku a v dekoltu? A co dělat s častými drobnými červenými pihami?

Odpovědi na tyto i další podobné dotazy z oblasti dermatologie naleznete v našem on-line rozhovoru.

Náš odborník

MUDr. Edita Jatšová

Je jedním z nejuznávanějších specialistů v oboru korektivní dermatologie v ČR.

 

Má za sebou dlouholetou praxi v oboru laserové a estetické medicíny a mnohaleté působení jako vedoucí lékař na přední estetické klinice Asklepion, kde pracovala jako primář. Nyní působí v Laserovém centru Anděl.

Je členkou dermatovenerologické společnosti ČLS JEP a společnosti pro využití laserů v medicíně ČLS JEP. Od roku 2000 přednášela a školila chirurgické a korektivní postupy v dermatologii po celé ČR, od roku 2002 se prezentovala jak na tuzemských tak i zahraničních kongresech (IMCAS Paříž 2003). Aktivně publikuje v dermatovenerologických časopisech zaměřených na korektivní dermatologii doma i ve světě.

 

Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama