reklama

Harry a Meghan mají práci. Stanou se řečníky v agentuře, která zastupuje i Obamu

Britský princ Harry a jeho manželka vévodkyně Meghan si našli první pravidelnou práci od doby, kdy se v dubnu vzdali oficiálních povinností pro britskou královskou rodinu. Stanou se placenými řečníky a zastupovat je bude agentura, která spolupracuje i s manželi Obamovými či Oprah Winfreyovou.

Harry a Meghan v Africe
Harry a Meghan v Africe | Foto: Reuters

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu si podle agentury Reuters, která odkazuje na osobu obeznámenou se situací Harryho a Meghan, našli novou práci. Sledovaný britsko-americký pár podepsal spolupráci s agenturou Harry Walker Agency zastupující slavné řečníky, mimo jiné také někdejšího prezidenta USA Baracka Obamu, manžele Clintonovy či americkou moderátorku a komentátorku Oprah Winfreyovou.  

Jedná se tak o jeden z prvních velkých kroků poté, co se v dubnu vymanili z oficiálních povinností pro britskou královskou rodinu a se svým ročním synem Archiem Harrisonem se přestěhovali do Spojených států, kde nyní podle dostupných informací žijí v Los Angeles.

Vévodové si původně chtěli zaregistrovat svou vlastní obchodní značku Sussex Royal, to jim však britská královna zatrhla. Poté oznámili, že založí novou neziskovou organizaci Archewell. Před více než týdnem však uvedli, že plán odkládají na příští rok a letos se hodlají věnovat především hnutí Black Lives Matter a pomoci s dopady koronaviru. 

Hovořit budou o rovnoprávnosti i mentálním zdraví

Nyní to vypadá, že se pár bude věnovat řečnictví na témata, kterým se věnoval již v rámci královských povinností, a těmi jsou rasová spravedlnost, genderová rovnoprávnost, životní prostředí a mentální zdraví.

Právě posledně jmenovanému tématu se princ Harry věnuje dlouhá léta a opakovaně přiznal, že se po smrti své matky, lady Diany, potýkal s psychickými potížemi. Na kampaních spojených s propagací mentálního zdraví a psychické pohody dříve spolupracoval také se svým bratrem princem Williamem a jeho manželkou vévodkyní Kate. 

Princ William například během pandemie koronaviru anonymně pomáhal lidem s psychickými potížemi. Pro práci v organizaci Shout 85258 na jejich podporu se nechal vyškolit. Organizaci spoluzakládali oba bratři se svými manželkami. 

Princ Harry a vévodkyně Meghan by měli za řečnickým pultem na různých akcích vystupovat společně i každý zvlášť, uvedl zdroj obeznámený s plány vévodů. Agentura Reuters upřesnila, že o spolupráci s newyorskou řečnickou agenturou ve vlastnictví mediální společnosti Endeavor informoval deník Los Angeles Times.

Charita především 

Vystupování na akcích může řečníkům podle Reuters vydělat i šestimístné částky a patří mezi velmi lukrativní pracovní příležitosti. Vévodkyně Meghan se nedávno podílela na dokumentu společnosti Disney, pojednávající o putování slonů přes poušť Kalahari. Princ Harry se pro změnu spojil s Oprah Winfreyovou, se kterou se podílí na tvorbě dokumentu o mentálním zdraví. 

Vévodové jako uprchlíci z britské královské rodiny nemají příliš mnoho možností, jak si vydělat peníze. Nesmějí například podnikat, proto se věnují především charitativní práci.

Nedávno například věnovali losangelské společensky prospěšné organizaci Homeboy Industries zástěry, roušky a síťky na vlasy pro zaměstnance, kteří vyrábí pečivo. Organizace zaměstnává bývalé vězně a polepšené členy gangů. 

Přelomový rok 2020

Odchod páru z britské královské rodiny byl doprovázen velkým mediálním humbukem. A jenom letos se chystá vydání hned několika knih pojednávajících o jejich příběhu a působení v rodině Alžběty II., babičky prince Harryho.

V srpnu by měla vyjít publikace s názvem Nalezení svobody, slibující náhled pod pokličku fungování britské královské rodiny a života Harryho a Meghan. Autory biografie jsou Omid Scobie, novinář z amerického magazínu Harper's Bazaar a údajný oblíbenec vévodkyně Meghan a britská novinářka Carolyn Durandová, která píše o královské rodině už patnáct let, mimo jiné i pro časopis Elle. 

V říjnu by pro změnu měla vyjít kniha s názvem Souboj bratrů: William a Harry, přátelství a spory pojednávají o nedorozumění mezi královskými bratry. Autorem je Robert Lacey, který se podílel jako konzultant také na seriálu Koruna. 

A již ve čtvrtek 25. června vyšla publikace s názvem Meghan a Harry: Skutečný příběh od britské spisovatelky Colin Campbellové, mimo jiné autorky knih o Královně matce (matce Alžběty II., pozn. red.) či lady Dianě. 

Spisovatelka Campbellová: Meghan chce do politiky

Kniha je údajně popisem ambicí, konfliktů a snah páru o změnu britské královské rodiny. Stejně jako sbírka historek ze zákulisí, o kterých běžní smrtelníci netuší.

"Odkrývá (Campbellová), jak se snažili změnit královský systém, aby vyhovoval jejich potřebám a ambicím. Neuspěli. A jak se nakonec rozhodli vytvořit společně nový systém," píše se v popisu knihy na Amazonu. V internetovém obchodě je tištěná verze, prodávaná za 622 korun, již vyprodaná. 

Královská rodina, ani samotný Harry s Meghan, se ke knize Campbellové nehlásí. A britský televizní moderátor Phillip Schofield ji nedávno označil za snůšku drbů.

Campbellová například vyslovila domněnku, že vévodkyně Meghan by ráda vstoupila do politiky, a nevyloučila ani možnost kandidování na prezidentku Spojených států amerických. "Vím, že vévodkyně ze Sussexu má politické ambice, bylo mi řečeno, že by jednou chtěla kandidovat na prezidentku. Myslím, že všechno, co dělá, ať už je to odchod z královské rodiny, nebo stěhování zpět do Kalifornie, je součástí plánu, a Harryho do toho zapojila také," řekla deníku MailOnline. 

Campbellová v nedávné sérii rozhovorů pro řadu britských deníků například uvedla, že královská rodina se k někdejší americké herečce chovala velmi přívětivě a dostalo se jí více privilegií než jakékoliv jiné snoubence člena britské královské rodiny. Dodala také, že vévodkyně je závislá na slávě. 

Deník The Times zase připomněl, že Campbellová sice o vévodkyni napsala knihu, ale ani jednou se s ní osobně nesetkala. Britská spisovatelka však tvrdí, že hovořila s přáteli, známými, dvořany a kolegy páru, když dávala knihu dohromady.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama